Opkna Barre Jumping Amsterdam L.P. Stroeve Amsterdam - Het grote inter nationale concours hippique Jumping Amsterdam werd dit jaar van 2 tot en met 5 novem ber in de RAI gehouden. Jum ping Amsterdam bood met een combinatie van sport, show èn een speciaal kinderprogramma op de zaterdagmiddag, een zeer afwisselend programma. Of men zich nu interesseert voor dressuur, springen, polo, pony's of spectaculaire shows; het was allemaal te zien op Jumping Amsterdam. Jumping kwam dit jaar met een aantai nieuwe initiatieven. Voor de eerste keer werd naast de Volvo World Cup voor springruiters de Nashua World Cup voor dressuurrui ters verreden. Dit maakte Jum ping Amsterdam in één klap tot een volwassen internationaal dressuurconcours. Sportieve hoogtepunten waren verder de 'Amsterdam Masters' en de fi nale om de Hoefslag Dressuur Cup. Vrijdagavond 3 november om 23.00 uur werd in het Inter nationaal Snelheid- en Wend baarheid Springconcours door diverse ruiters gestreden om de Heineken-prijs. De heer A.H. Heineken reikte de prijs uit aan de Franse ruiter Michel Robert met zijn paard Olban de Mal- ves. Het orkest zette om mid dernacht 'Lang zal hij leven' in, en verraste daarmee de jarige heer A.H. Heineken. Ook het publiek zong de jarige enthou siast toe. De derde prijs, een reis naar Portugal, ging naar de heer L.P. Stroeve, werkzaam bij de kwali teitsdienst in Zoeterwoude. De heer Stroeve had een idee voor schadevermindering aan deu ren. De heer Stroeve: "Toen ik vrijdagmorgen nietsvermoe dend op m'n werk kwam, ver telde de heer De Jong van de Plaatselijke Ideeënbus Com missie mij het grote nieuws. Ik wist eerst niet wat ik hoorde; la ter toen ik m'n vrouw had ge beld, drong het pas tot me door. Mijn collega's, die het ook heel erg leuk vonden, heb ik meteen op gebak getrakteerd." De prijswinnaars krijgen hun prijs officieel uitgereikt op 23 november in het Neder lands Scheepvaart Museum te Amsterdam. Zoeterwoude - De Barremolen (uit 1661) op het brouwerij complex in Zoeterwoude heeft een grondige onderhoudsbeurt achter de rug. Door de verlaging van het grondwaterpeil kwa men de oude houten palen droog te staan. Deze palen gin gen rotten met als gevolg dat de molen naar één zijde begon over te hellen. Er is daarom zo wel binnen als buiten een nieu we paalfundering aangebracht zodat verdere verzakking varj de molen wordt voorkomen. Ook de rieten bekapping was aan vernieuwing toe. De Barre molen is inmiddels voorzien van een nieuwe rieten bekap ping, die naar verwachting vijf tig jaar meegaat.

Vers van 't Vat | 1989 | | pagina 21