Nieuw centraal magazijn Draag- vleugel- boot- project Kwaliteitscontrole in het nieuw Den Bosch - Bedrijfsleider A. de Voogd heeft op 2 november een nieuwe ruimte voor kwaliteits controle geopend op de af deling Verpakken. Met de in ge- bruikname is voor de afdeling Verpakken het project 'optima- Bedrijfsleider De Voogd opent de nieuwe ruimte lisering bedrijfstechnologische dienstverlening' weer een stap verder. Hierbij wordt uitgegaan van het principe dat elke af deling verantwoordelijk is voor het produkt of de dienst dat aan een andere afdeling wordt afge leverd. "Voor de kwaliteit van het bier dat wij ontvangen, is de afdeling Brouwen verantwoor delijk. Alles wat wij er daarna mee doen, is heel duidelijk onze verantwoordelijkheid", vertelt wachtchef Algemene Zaken P.J .J. van Besouw. "Kwali teitscontroles proberen we zo veel mogelijk aan de lijn uit te voeren. Maar bijvoorbeeld de bepaling van stamwort- en COrgehaltes en de felscontro- les op blikjes kun je niet aan de lijn doen, daar heb je appara tuur voor nodig. Die staat opge steld in de nieuwe ruimte voor kwaliteitscontrole. De oude ruimte was te klein en er kwam geen daglicht binnen. Boven dien zou het verbouwen van de oude ruimte duurder uitvallen dan de bouw van een nieuwe en moderne kwaliteitscontrole." Den Bosch - De Bossche vesti ging heeft een nieuw centraal magazijn. Het oude magazijn tegenover de bedrijfskantine in Den Bosch was aan vervanging toe. "De stellingen en de in deling van het oude magazijn waren verouderd, bovendien was er veel te weinig ruimte om de 13.000 artikelen ordelijk op te slaan," aldus de heer M. Röm- gens, chef magazijn/inkoop. Tegen het gebouw van de Tech nische Dienst is een nieuw cen traal magazijn gebouwd met moderne legboord- en pallet stellingen. De legboordstellin- gen zijn zo gekozen dat deze ge makkelijk zijn aan te passen aan het vaak wisselende arti kelenpakket. In het nieuwe centraal magazijn is ook het kantoor van bedrijfsinkoop on dergebracht. De grote verhui zing van het oude naar het nieuwe magazijn was op 16 ok tober voltooid. De heer Röm- gens: "Dankzij de grote inzet van de medewerkers van het magazijn en de steun van de di verse afdelingen, is het gelukt de 13.000 artikelen binnen veertien dagen te verhuizen naar het nieuwe magazijn." Heineken Nederland B.V. heeft zich teruggetrokken als spon sor van het draagvleugelboot project van Fons Oerlemans. Fons Oerlemans is sinds drie jaar bezig met de bouw van een flesboot. In september 1988 werd Heineken Nederland B.V. hoofdsponsor van het project. Voorwaarde was wel dat de proefvaarten succesvol zouden verlopen. Er is echter onvol doende zicht op een tijdige af wikkeling van de noodzakelij ke testvaarten. Nu er te weinig zekerheid is voor een veilige oversteek in 1990, heeft Heineken Nederland B.V. zich in goed overleg met Oerlemans teruggetrokken.

Vers van 't Vat | 1989 | | pagina 14