Heineken Bier, daar draait het allemaal om in een brouwerij. Bij Heineken zijn dat sinds jaar en dag verschillende soorten bieren. Onlangs werd nog de nieuwste biersoort op de Nederlandse markt gebracht: Dry 100. En vorig jaar zag het succesvolle Buckler het levenslicht. Heineken en Amstel Heinel» - liniiiiii:«id AMSTELI AMSTEL LAGER input 33 "Ik beschouw een slecht flesje Heineken als een persoonlijke beledi ging." Dat schreef de heer A.H. Heineken in het voorwoord van het Bierboek, dat in 1984 op de Neder landse markt verscheen. En daarmee wordt al aangegeven met hoeveel zorgvuldigheid de bieren van Heineken gebrouwen worden. In het vorige deel van deze bierserie werd dat duidelijk. Kwaliteit daar draait het allemaal om. Vandaar dat de bieren van Heineken ook in binnen- en bui tenland het stempel 'A-merk' meekrij gen. Maar welke bieren zijn dat eigen lijk? Allereerst is daar natuurlijk Heineken het internationale hoofdmerk van de Heineken brouwerij. De oorsprong van bier en brouwerij ligt in Amsterdam. Daar kocht de heer G.A. Heineken, grootvader van de heer A.H. Heineken, in 1864 brouwerij De Hooiberg. Een brouwerij die uit het jaar 1592 stamde. Spoedig na de overname werd heel Nederland het werkterrein van Heineken. Bovendien werd een begin gemaakt met export naar het buiten land. Terug naar het bier. Heineken is een pilsener type bier. Een zeer strikte re- ceptuurbeheersing en een uiterst ver doorgevoerde kwaliteitscontrole heb ben Heineken tot zo'n succesvol bier

Vers van 't Vat | 1989 | | pagina 12