Voorbereidingen verbouw Stadhouderskade gestart De voorbereidingen van de bouw en verbouw van de ontvangstgebouwen aan de Stadhouderskade in Amsterdam zijn 1 november gestart. De bouwwerkzaam heden zullen in verschillende fasen verlopen. Als alles goed verloopt vindt de opening plaats in november 1990. Vers van 't Vat liep met architect Kees Veth van Architecten bureau Van den Broek en Bakema over het bouwterrein en maakte de vol gende tussenbalans. gewoon doorgaan tot de nieu we ontvangstruimtes zijn vol tooid. De bouwtijd van het totale pro ject wordt vooral bepaald door de nieuwbouw van het trap penhuis. De eerste paal wordt in principe op 6 december ge slagen. Kees Veth: "Er worden damwanden in de grond gesla gen om tijdens de bouw het grondwater te stabiliseren. Dit om te voorkomen dat de hou ten palen van de bestaande Hei- Ook al is de brouwerij als pro- duktiebedrijf gesloten, komen op de Stadhouderskade jaar lijks nog veel bezoekers, vooral toeristen uit de Verenigde Sta ten. Om alle bezoekers ook in de toekomst goed te ontvangen en met een goed beeld van Heineken de deur weer uit te la ten gaan, wordt een deel van de brouwerij verbouwd. Begin november is het vroegere laboratoriumgebouw ingericht als tijdelijke expositieruimte. De tentoonstelling laat beelden zien over de historie, het brouwproces en Heineken we reldwijd. Er worden dia's ver toond over de bouw zodat de bezoekers kunnen zien wat er op dat moment gebeurt op het terrein. De dagelijkse rondlei dingen kunnen op deze manier neken gebouwen droog komen te staan. Dat zou op den duur verrotting van het hout kunnen veroorzaken.De palen die nu de grond in gaan zijn overigens van beton." De tweede fase van het bouw proces vindt voornamelijk in tern plaats. Een groot gedeelte van het gebouw moet bijvoor beeld worden geïsoleerd. Wat voorheen bedrijfsruimte was, wordt nu tentoonstellings ruimte. "Er moet rekening worden gehouden met het spe cifieke gebruik van het gebouw. Je kan bijvoorbeeld in een vroe gere bedrijfsruimte niet simpel weg even stoelen neerzetten en er duizenden gasten per jaar ontvangen. Met name de kli- maats- en vochtigheidsbeheer- sing moet op het toekomstige gebruik worden afgestemd", al dus Veth. Nieuwe stallen worden ge bouwd voor de Shires. De stal len aan de Quellijnstraat zullen op den duur verdwijnen. De stallen worden gebouwd op de plek waar nu het energie gebouw voor onder meer de electriciteitsvoorziening staat. De bouw kan pas in het voor jaar van 1990 beginnen, wan neer de nieuwe trafo (tranfor- matorhuis) is afgebouwd en het oude engergiegebouw is ge sloopt. Opening "We streven er naar het nieuwe ontvangstgebouw 1 november 1990 te openen. Wanneer we een normale winter krijgen en geen onverwachte tegenslagen, is dit in principe haalbaar", al dus Kees Veth. Als u wilt weten hoe het ontvangstgebouw aan de Stadhouderskade er precies uit gaat zien, kunt u in Vers van 't Vat 8/1988 de tekeningen nog eens bekijken. Uiteraard hou den wij u op de hoogte van de verdere ontwikkelingen aan de Stadhouderskade Bezoekers in de tijdelijk ingerichte expositieruimte

Vers van 't Vat | 1989 | | pagina 10