Stimuleren Werkervaring Rondleiding Folders volgende stagiair-middagen zijn op 11 december en 30 maart." Stagiaires lopen over het algemeen drie maanden stage bij Heineken. Het grootste deel is te vinden op de af deling Technische Dienst. Daarnaast lopen er ook stagiaires rond bij de ad ministratie, het laboratorium, de Technologische en Interne Dienst, de afdeling Brouwen en de verschillende stafdiensten van Heineken. "De oplei dingen waar de stagiaires vandaan ko men, lopen uiteen van LTS tot en met universiteit", aldus de heer Baars. "De meesten van hen komen van scholen uit de regio vandaan. Hierdoor stimu leer je deze scholen en houd je je bovendien als bedrijf op de hoogte van de ontwikkelingen op het gebied van opleidingen." Per jaar lopen er 45 stagiaires in Zoe- terwoude bij produktie rond en onge veer vijftig bij Heineken Technisch Beheer. Daarnaast zijn er jaarlijks nog 55 stagiaires bij de stafafdelingen en Commercie. De stage-plaatsen wor den meestal door de scholen bij het bedrijf aangevraagd en aan de stagiair toegewezen. De heer Baars hierover: "Een student kan kenbaar maken dat hij of zij bij Heineken wil werken. De betrokken schoolmentor neemt dan contact met ons op en er volgt een af spraak over de stageperiode. We zien stagiaires nagenoeg niet voordat ze komen. Ze worden wel medisch ge keurd en hebben een gesprek met hun stagebegeleider bij Heineken. Heineken geeft de stagiair de kans een goede leer- en werkervaring op te doen. Het ligt aan de stagiair zelf wat hij/zij van de stage maakt. Een heel en- voor giaires kele keer gebeurt het dat een stagiair zijn stage om persoonlijke redenen af breekt. Uiteraard blokkeert hij daar mee zijn verdere studie." Een stage kan ook van invloed zijn op een eventuele sollicitatie bij Heineken. De heer Baars hierover: "Er zijn stagiaires die ook daadwerkelijk een baan bij Heineken hebben gekre gen. En als er een vacature is, waar De stagiaires waren erg enthousiast over 'hun dag' voor eveneens extern geworven wordt, kijken we ook altijd of er niet iemand voor in aanmerking komt die hier stage gelopen heeft." De eerste stagiair-middag werd ge houden in het ontvangstgebouw 'De Hooiberg' in Zoeterwoude. Circa veertig stagiaires waren daarbij aan wezig. Ze werden welkom geheten door de heren R. Elert (hoofd Personal Management en Services van HTB), M.J.S. Lindhout (chef Ontvangsten) en J.H.L.M. Galema (hoofd Personeels zaken Produktie). De heer Elert be nadrukte in zijn welkomswoord het doel van de stage en de stagiair-mid dag. De heer Galema zette de organi satie van Heineken uiteen. De ge schiedenis en het ontstaan van de vestiging Zoeterwoude werden uit gelegd door de heer Lindhout. Daarna kregen de stagiaires een rondleiding door de brouwerij en konden ze kij ken naar de bedrijfsfilm 'Just Chec king'. De deelnemers waren erg enthousiast over de dag. Hendrieke Dirksen (25), stagiaire op de afdeling Public Re lations, na afloop: "Het was erg leuk om eens met andere staigiaires te pra ten en ervaringen uit te wisselen. Iedereen was eigenlijk verbaasd te zien hoeveel stagiaires er bij Heineken zijn. Sommigen van hen had ik wel eens in de kantine gezien. De heer Elert was één van de sprekers Alleen dacht ik toen dat ze Heineken- medewerkers waren. Wel viel me op dat er naar verhouding weinig meisjes stage lopen bij Heineken." Hendrieke (studente Nederlands) loopt drie maanden stage bij PR, waar ze met een onderzoek over Klantenservice bezig is. "Ik heb destijds bewust voor Heineken als stageplaats gekozen. Heineken heeft een grote naam en het klinkt bij sollicitaties altijd goed als je zegt dat je bij Heineken stage gelopen hebt." Ook Michel de Haan (20) en Trudy Mulder (19), twee stagiaires bij de cen trale lcwaliteits controle, zijn positief over de stagiair-middag. Michel komt van het Van Leeuwenhoek Instituut uit Delft, Trudy van de school 'Van 't Hoff' uit Rotterdam. Trudy: "Alleen vond ik het jammer dat we helemaal geen folders over het bedrijf kregen. Eigenlijk heb je daar voor je stage verslag meer aan dan alleen monde linge informatie, omdat je die snel weer vergeet." Michel: "Door deze sta giair-middag gaat de organisatie wel meer voor je leven dan voorheen. Ook is het leuk dat je met andere stagiaires kunt praten. Het enige wat ik eigenlijk jammer vind is dat je hen niet op de ei gen werkplek kunt zien. Ik zou best wel eens bij een stagiair op bijvoor beeld de afdeling Marketing willen kijken. Misschien is dat een idee voor de volgende keer."

Vers van 't Vat | 1989 | | pagina 9