Internationale belangstelling voor PET-retourfles Een internationaal gezelschap van honderd mensen bezocht 14 september op uitnodiging van Vrumona en Pepsi de Bunnikse vestiging. Reden van dit bezoek was de onlangs met succes geïntroduceerde wereldprimeur van Vrumona, de PET- retourfles. De bezoekers, onder wie een groot aantal bottelaars, werden door Vrumona in de gelegen heid gesteld de produktie en het afvullen van de PET-retour- fles (PET staat voor 'Polyethy leen Teraftelaat') te bekijken. Daarnaast kregen ze presenta ties van de heren R. Overgaauw, H. van Paridon, R.G.A.M. van Breemen en G.C.M. Meijer over de technische aspecten, de pro duktie en de marktresultaten van de PET-fles. De heer Van Paridon over de reden van het internationale bezoek: "Na de lancering van de PET-retourfles op de markt, werden wij door veel mensen benaderd die geïn teresseerd waren in de produk tie ervan. Wij hebben toen be sloten om hen allemaal op één dag naar Bunnik te laten lco- men. Dat gebeurde op 14 sep tember. De gasten kwamen uit Zwitserland, Amerika, Scandi navië, Duitsland, Ierland, Span je, Oostenrijk en Portugal. Er waren bottelaars bij van landen waar wij naar exporteren. Maar ook een groot aantal ambtena ren van het Ministerie van Mi lieuzaken uit West-Duitsland was aanwezig." Snuffelmachine Behalve een rondleiding door de bottelarij, kregen de bezoe kers informatie over de 'snuffel machine', die in samenwerking met Pepsi speciaal voor de PET-retourfles ontwikkeld werd. Deze machine 'ruikt' als het ware aan de teruggebrachte flessen. Als er in de flessen iets anders dan frisdrank gestopt is, worden ze door de machine uit gestoten. Ook kreeg het gezel schap informatie over het krimpgedrag van de nieuwe fris drankenverpakking. De PET re tourfles kan ongeveer 25 keer opnieuw gebmikt worden. Aan het eind van deze cyclus wordt de fles gerecycled en verwerkt tot duurzame andere produk- ten. Verder moet de PET-retour fles gewassen worden bij lagere temperaturen en is er een spe ciaal soort lijm nodig bij de eti kettering ervan. De openheid over de PET-retourfles werd door de bezoekers zeer gewaar deerd. Een aantal mensen merkte na afloop van de excur sie op dat ze de fles van de toe komst gezien had. De heer Van Bremen: "De PET -retourfles loopt ook heel erg goed. Sinds Het internationale gezelschap tijdens de excursie door de bot telarij van Vrumona de introductie ervan in mei dit jaar is er vijf miljoen liter van verkocht. Bovendien vergroot het ons marktaandeel. Daar waar onze produkten in deze nieuwe verpakking verkocht worden, wordt meer fris afge nomen dan anders. Het milieu vriendelijke van de fles wordt erg door de consument gewaar deerd. Bovendien is de fles Ach ter dan anderen, onbreekbaar en is het de eerste hervulbare kunststoffrisdrankverpakking." Voorlopig zijn de smaken Pepsi- Cola, 7Up en Sisi Sinas nog de enige frisdranken die in een re tour Pet-fles verkocht worden.

Vers van 't Vat | 1989 | | pagina 7