Sahara: discussie film over ieugd en alconol Het Centraal Brouwerij Kantoor (CBK), dat de belangen behartigt van bijna alle Nederlandse bierbrouwerijen, bestaat vijftig jaar. In het kader hiervan heeft het CBK 'Sahara' laten j maken. Een film die de aanzet moet zijn voor discussie onder jongeren over i verantwoord alcoholgebruik. De heer H. Wiegel, voorzitter van het CBK, overhandigde woensdag 20 september de eer ste videoband van Sahara aan staatssecretaris van Onderwijs en Wetenschappen, mevrouw drs. N.J. Ginjaar-Maas. Sahara is in samenwerking met het mi nisterie van Onderwijs en We tenschappen gemaakt. Ze is be doeld als discussiemateriaal voor de scholen over verant woord alcoholgebruik, zonder daarbij met het belerende vin gertje te wijzen. Inhoud De film laat vier jonge mensen zien in, voor hun leeftijdsgeno ten, herkenbare situaties. Ze gaan uit, sporten, gaan naar school en houden thuis een feest. De hoofdpersonen zijn Daphne, Marjolijn, Roland en Chris, gespeeld door leerlingen van het Montessori Lyceum Herman Jordan in Zeist. Ze kennen elkaar van het plaatse lijke stamcafé 'Sahara', waar veel jongeren komen. Roland is het sportieve type, dat in het ca fé werkt en de gevaren van over matig alcoholgebruik onder kent. Chris is het stoere type, dat graag en veel drinkt. De twee meisjes zijn vriendinnen, die voornamelijk naar 't café komen voor de jongens. Tussen het verhaal door vertellen de vier hoofdpersonen wat ze van alcohol denken. Verantwoord De film 'Sahara' is gemaakt in het kader van de discussie in De heer Wiegel overhandigt mevrouw Ginjaar-Maas het eerste exemplaar van 'Sahara' De heer Wiegel en mevrouw Ginjaar-Maas met de hoofdrol spelers uit de film Nederland over gebruik en mis bruik van alcohol. De Rijks overheid heeft aan die discussie bijgedragen door de publicatie van de nota 'Alcohol en Samen leving'. In deze nota staat dat de totale consumptie van alcohol houdende dranken in ons land teruggedrongen moet worden. De redenering daarachter is dat door beperking van alcoholge bruik automatisch alcoholmis bruik zal afnemen. De Neder landse bierbrouwers en hun collega's van gedistilleerd en wijn vinden eveneens dat mis bruik van alcohol moet worden tegengegaan. Het accent daar bij moet volgens hen echter lig gen op effectieve voorhchting voor een verantwoord gebruik van bier en andere alcoholhou dende dranken. In het kader van die voorhch ting is ook de film Sahara ge maakt. Mevrouw Ginjaar-Maas tijdens de presentatie van de film hierover: "In de film wordt de hele zaak rondom alcohol bespreekbaar gemaakt. -Verbie den ligt niet in mijn lijn. Dat lijkt mij ook geen goede bena dering van jonge mensen. Je moet ze leren omgaan met al cohol en dus ook bier. Dat is ook de verantwoordelijkheid van de ouders." Bij de film behoort een speciale handleiding voor docenten, waarin informatie over alcohol en discussievragen staan. De verspreiding van de film neemt de Rijksvoorlichtingsdienst voor haar rekening.

Vers van 't Vat | 1989 | | pagina 3