Slag om Arnhem herdacht^ Amsterdam Crusaders winnen Amstel Bowl Natte Heineken skeelerrace V Arnhem - In Arnhem werd zon dag 17 september met een 'me morial flight' herdacht dat 45 jaar geleden de Slag om Arn hem begon. Onder toeziend oog van vele duizenden bezoekers maakten ongeveer tachtig (voor namelijk) historische vliegtui gen een vlucht over Arnhem, Groesbeek en Nijmegen, waar na ze weer terugvlogen naar Arnhem. Ook was er een de monstratie kunstvliegen van twee Pepsi Pitt's Specials van Pepsi Cola. Hoogtepunt was zondagmiddag een indrukwek kende herdenkingsdienst op de Britse oorlogsbegraafplaats in Oosterbeek. De herdenkingen werden bijgewoond door vele Britse, Poolse en Nederlandse oud-strijders. waarvan Veronica tv-opnamen plaatsing van tap-koelfacilitei- gemaakt heeft, werd behalve ten, de aankleding van het veld, Amstel gesponsord door Buck- de tribunes en de terrassen, de Ier en Pepsi Cola. De Dienst Re- reclameborden op het veld en clame Service zorgde voor het vele drukwerk. in deze wedstrijd Amerikaans voetbal de London Ravens (Brits kampioen) met 51-30. Het evenement, dat evenals vorige keren veel publiek trok en Amsterdam - De Amsterdam Crusaders hebben op sportpark Sloten voor het derde achter eenvolgende jaar de Amstel Bowl gewonnen. Zij versloegen Leeuwarden - Onder zeer natte weersomstandigheden werd zaterdag 30 september de derde Heineken Skeelerrace gehou den. Een wedstrijd over twee honderd kilometer door het Friese landschap, met start en finish in Leeuwarden. Winnaar dit jaar was dezelfde als vorig jaar: Erik Huizebosch. Zijn tijd was zes uur en vijftig seconden. Hij won daarmee opnieuw de 'Gouden Heineken Skeeler'. Skeeleren, schaatsen op wiel tjes, is nog steeds bijzonder po pulair in Friesland. De sport komt oorspronkelijk uit de Sov jet-Unie. Marathonschaatsers beoefenen het skeeleren vaak als conditietraining voor het komende schaatsseizoen.

Vers van 't Vat | 1989 | | pagina 24