Bokbier, 'Zo mooi als de herfst zelf' Het is er weer! Het robijnrode herfstbier. Maandag 2 oktober werd het bokbierseizoen feestelijk geopend in Utrecht, uitgeroepen tot bokbierstad 1989. "Ein Bock, bitte" 'Tapper' Anton Geesink Bokbier in het PUM Anton Geesink overhandigt de eer ste glazen bokbier aan mevrouw Vos, Burgemeester van Utrecht en aan de heer Hermans, lid van de Tweede Kamer In een gezellig drukke 'Poort van Kleef', sprak de heer G.Stolk, Hoofd Horeca, de genodigden toe. Over het ontstaan van bokbier zei hij: "Bokbier komt uit het Duitse stadje Einbeck. Een echte brouwersplaats met een rij ke historie. In de Beierse herbergen werd het 'Einbeckbier' een groot suc ces. Al snel bestelde men "Ein Bock, bitte". Op deze wijze is het bokbier, dat wij in het najaar kunnen drinken, aan zijn naam gekomen." Anton Geesink, die over de nodige tap-ervaring beschikt, tapte in Bok bierstad Utrecht de eerste glazen Heineken bokbier. Hij overhandigde de eerste bokbiertjes aan mevrouw M.W.M. Vos, Burgemeester van Utrecht en aan de heer L.M.L.A. Her mans, lid van de Tweede Kamer. Op 4 oktober werd in Schiedam het eer ste Amstel Bockbier geschonken. Natuurlijk zijn Heineken Bokbier en Amstel Bockbier ook dit jaar weer ver krijgbaar in het PUM. Het bokbier is tot eind december te verkrijgen, zo lang de voorraad strekt! De heren Tromer, Stolk, Knuiman, Kloppert en Versteeg van Heineken met de gasten mevrouw Vos, de heer Geesink en de heer Hermans bij de opening van het bokbiersei zoen 1989

Vers van 't Vat | 1989 | | pagina 20