In de ban van de jazz In de nazomer is weer een groot aantal steden in de ban van de jazz. Zo was er het laatste week end van augustus het Summer- jazzfestival in Leiden. In het weekend van 8/9/10 september werd in Assen een jazzfestival georganiseerd. Bij beide festi vals was ook Heineken als sponsor aanwezig. Tijdens het drukbezochte jazzfestival in Assen reed de welbekende brandweerauto met een jazz orkest door Assen. De winnaar van het jazzconcours kreeg een Delftsblauwe bierpul met inscriptie aangeboden door Heineken. Het beste orkest werd beloond met poloshirts, bedrukt met het Heineken logo. Tijdens het Summerjazz- festival in Leiden was het Heineken Reuzeglas geplaatst en stonden reuze nieuwsbor- den in het centrum van Leiden. Als klap op de vuurpijl is er dan het Heineken Jazz festival in Rotterdam. 'Volle week jazz' Rotterdam was van 10 septem ber tot en met 17 september het bruisend middelpunt voor jazz liefhebbers tijdens het 7e Heineken Jazz festival. Dit unieke jazzfestival had weer een zeer gevarieerd program ma. Zowel moderne als oude stijl jazz was te beluisteren in de swingende havenstad. Het fes tival werd spectaculair geopend met een 'muzikale motor'. Met het geluid van een draaiende motorjvan de Friese dektjalk Bruinvisch uit 1902) als rytme- box openden twaalf jazzmuzi kanten het Heineken Jazz festi val op het water in de Delfshaven. 1 In hartje Leiden was het als vanouds weer ontzettend ge zellig tijdens het jazzfestival 2 Ook op het jazzfestival in As sen was Heineken aanwezig 3 Zondag 11 september vond de opening van het Heineken Jazz festival plaats in de Delfshaven te Rotterdam

Vers van 't Vat | 1989 | | pagina 21