H Winnares 'Moonwalker- actie' ontmoet Michael Jackson Afscheid G. Provoost mm m dichtvorm de levensloop van de heer Provoost en overhan digde zij tenslotte een ingelijste oude foto, waarop hij zelf stond. Na een dankwoord van de heer Provoost werd de receptie op informele wijze voortgezet. Middelburg Op 28 juli vond in verband met zijn vervroegde uittreding de afscheidsreceptie plaats van de heer G. Provoost, Magazijnbeheerder bij De Vlieger-Verdonk BV in Middel burg. In totaal was de heer Pro voost ruim 33 jaar aan deze concerndranlcengroothandel verbonden. Bedrijfsleider Van Duijn memoreerde onder meer in zijn toespraak hoe destijds handmatig moest worden ge werkt. Voorts prees hij de ser vicegerichtheid en loyaliteit van de heer Provoost. Hierna belichtte mevrouw Verdonk in Bunnik Ze is er nog steeds van onder de indruk, de twaalf jarige Karlijn Janssen uit Am- hem. Maar ze heeft hem toch echt ontmoet. Als winnares van de 'Moonwalkeractie' van Pepsi Cola, vloog ze 8 juli naar Amerika voor een ontmoeting met Michael Jackson himself! En zoiets maak je natuurlijk maar één keer in je leven mee. De actie liep van november vo rig jaar tot januari 1989 en werd gehouden ter gelegenheid van de film Moonwalker', waarin Jackson de hoofdrol speelt. Wie aan de actie mee wilde doen, moest in maximaal dertig woorden opschrijven wat hij of zij als eerste zou zeggen bij een ontmoeting met Michael Jack son. Mart-Jan Gerards, product manager Pepsi-Cola hierover: "We kregen 13.000 inzendingen binnen, een record-aantal voor een Pepsi-actie. Sommigen stuurden naast de slagzin en de gevraagde Pepsi-doppen zelfs de gekste creaties op. Van zelf gemaakte Jackson-tekeningen tot en met Moonwalker-bouw- werken." Karlijn stuurde de winnende slagzin 'Don't walk to the moon, but come with me to heaven' in en mocht daardoor Michael zelf ontmoeten. Dat Kaïlijn Janssen en Michael Jackson gebeurde op 11 juli in zijn mu- ziekstudio op de Sunset Boule vard in Los Angeles. Monique van Schendelen van de film maatschappij die 'Moonwalker' uitbracht, begeleidde haar en twee andere jonge Pepsi-win- naars uit Australië en België. "Ik had Karlijn op alles voorbereid", vertelt Monique, "want je weet nooit hoe zo'n bezoek uitpakt. Maar het verliep boven alle ver wachtingen. Michael, infor meel gekleed, kwam heel ont spannen en aardig over en praatte heel lang met de kinde ren. Tegen Karlijn zei hij: "Wat ben jij groot voor je leeftijd." Daarna mochten ze samen met hem op de foto, waarbij hij zijn beroemde 'Moonwalkerpassen' maakte. Karlijn vond hem net een 'gummetje op papier', zo licht danste hij. Ook kregen ze van hem een groot Pepsi-boek met zijn handtekening erop. Na het fotoschieten, een verplicht iets voor een artiest, zei zijn manager dat Michael nu andere verplichtingen had. Maar Jack son zelf dacht er anders over en vroeg de kinderen samen met hem te bidden voor de wereldvrede. En bij het afscheid omhelsde hij hen." Karlijn zelf was bijzonder onder de indruk van haar ontmoeting met de artiest. Na het bezoek verklaarde ze vanwege de om- helsing haar blouse niet meer te willen wassen.

Vers van 't Vat | 1989 | | pagina 28