Traditiegetrouw houdt Heineken donderdag's de 'huzarenborrel'. De heer R. Breeman, voorzitter van de cavaleristen vereniging Rotterdam en omstreken, stal de show door op een ongezadelde shire het Strodorp binnen te rijden. De heer Breeman vertelde dat de Heineken- organisatie veel oud-huzaren binnen z'n gelederen heeft. De heer Kamps volgt ietwat zorgehjk de verrichtingen van het Nederlandse team. 'de commissaris van de werk nemers' genoemd. "Ik hang de stelling aan dat Rotterdam een Heineken-stad is. Daarom heb ik bijvoorbeeld gevochten voor handhaving van de brouwerij in deze stad. En ook het CHIO hoort qua uitstraling evenzeer bij Rotterdam als bij Heineken." De heer Hoogvhet te midden van al zijn vrijwilligers. de chauffeurs, zijn dat dit jaar meer dan 150 mensen. Uit de vele complimentjes die we van hen krijgen blijkt dat de maaltij den en niet te vergeten de disco die we organiseren goed bevallen. Er blijft dan ook meestal nauwelijks wat over. 'Jan en alleman komt hier' Wil je weten welke combinatie of welk team een onderdeel ge wonnen heeft? Vraag het aan de heer A. Kamps: hij volgt de paarden nauwlettend en kan je alles over de resultaten vertel len. "Ik kom hier voor de paar- desport én voor de vele ont moetingen. Ik ben een echte Rotterdammer en het CHIO is gewoon een 'begrip' voor elke stadsgenoot. Je ziet hier, naast de beste paarden en ruiters, bij na heel Rotterdam. Iedereen is aanwezig, van hoog tot laag. Daarom vind ik het zo'n goed evenement", aldus de heer Kamps. Hij is, na vele functies binnen Heineken Nederland te hebben bekleed, acht jaar com missaris van Heineken Neder lands Beheer geweest. Alhoe wel er binnen de Raad van commissarissen geen speciale taakverdeling is, werd de heer Kamps in de wandelgangen 'Noem mij maar Plac' De heer RL.A.C. Hoogvliet is al 38 jaar betrokken bij het CHIO en werkt nog steeds zo hard als een paard voor dit evenement, ondanks zijn 77 jaar. De heer Hoogvhet, die vanwege zijn voorletters bekend stond als Plac, is horeca-vertegenwoordi ger in het Rotterdamse ge weest. "Op een goede dag kwam ik op de brouwerij de toenmalige directeur jonkheer Feith tegen, die het CHIO mede heeft opgericht. Hij vroeg me spontaan iets te organiseren voor de verzorging van de stal jongens, de 'grooms'. En dat heb ik dus gedaan", vertelt de heer Hoogvhet droogjes. Hij zorgt, samen met een team van vrij willigers, voor de maaltijden van de jongens die de paarden verzorgen. "Met de technische mensen, de afdeling stalling en Vrijdag 17 augustus werd voor de Heineken-prijs gereden. Dit keer ging het om het Team Kampioenschap. (Tweede onderdeel van het Europees Kampioenschap) Mevrouw E. Coebergh mocht de Heineken-prijs uitreiken aan het team uit Groot-Brittanië. Koningin Beatrix volgde de verrichtingen op de tribune, gezeten naast de heer J.S.C. Schoufour, voorzitter CHIO (links van Koningin Beatrix). Links op de foto de heer en mevrouw Coebergh. 'Het is geen hobby, maar een virus' Bij een CHIO, maar zeker als er een Europees Kampioenschap wordt verreden, zijn ook altijd veel journalisten aanwezig. Gastheer namens het CIHO in Rotterdam van de meer dan 150 persmensen is al jaren Vin cent van Peski. Vincent heeft bij Heineken een heel speciale taak: hij heeft de verantwoorde lijkheid voor de brouwerij-paar den en is bij de meeste evene menten waar de Shires en niet te vergeten Jantje op treden, aanwezig. "Ik doe al 35 jaar achter de schermen De varkensboeren willen niet eens langs komen voor de res tanten. "Bij jou is toch niets te halen" zeggen ze altijd. En ook daaruit blijkt dat we goed ons best doen!" Op de vraag hoe lang hij nog het CHIO zal doen, antwoordt Hoogvliet resoluut: "Nog twee jaar, want ik wil de 40 volmaken. Dan is het wel letjes." Vincent van Peski (rechts) met enkele journalisten in de perstent. mee aan het CHIO en sinds 1975 ben ik pers-gastheer. Dat betekent dat ik alles in de spe ciale perstent zo goed mogelijk probeer te regelen: de organisa tie van de persconferenties, het verzorgen van de drankjes, de lunches, de speciale cham pagne-brunch en ga zomaar door. Het komt erop aan het el ke journalist naar z'n zin te ma ken, elk probleem op te lossen en vooralvriendelijk blijven en blijven glimlachen," vertelt Vincent van Peski over zijn CHIO-taken. Ook al zaten zijn ouders helemaal niet in de paarden, uit de vele van Peski's die Vincent terzijde staan 'Het zijn er in totaal zes: nicht jes, neefjes, schoonzusjes" blijkt dat de 'paardegekte' in deze familie heeft toegeslagen. "Het is geen hobby, maar een virus", lacht Vincent. De pers tent wordt dan ook gek scherend "Pestent" genoemd.

Vers van 't Vat | 1989 | | pagina 17