ardenfestijn in Rotterdam Voor paardenliefhebbers was er van 16 tot en met 20 augustus weer heel wat te genieten in het Rotterdamse Kralingen. Jaarlijks wordt daar het Concours Hippique International Officiel (CHIO) gehouden. Dit jaar organiseer de het CHIO-comité het Europees Kampioen schap voor springruiters. Heineken is al vanaf het allereerste begin betrokken bij het CHIO en was ook dit jaar weer één van de drie hoofdsponsors. Vele, vooral Rotterdamse, medewerkers werkten er weer hard aan mee om dit paardenevenement tot een succes te maken. Op deze twee foto-pagina's vertellen enkele Heineken-medewerkers wat hun betrokkenheid bij het CHIO is. Fians Sweben i Ab Bazen (links) en Jaap de Waal van drankenhandel Andeweg-Renesse bezig met de bevoorrading van de Heineken tappunten. Y 'Happening' voor iedereen. "Het CHIO Rotterdam wordt voor de 42ste keer gehouden: Heineken 'doet' dus al 42 jaar mee. Het evenement hóórt bij Rotterdam, zoals Heineken, ondanks het feit dat de brouwe rij verplaatst is, ook bij Rotter dam hoort." Aan het woord is Hoofd Horecagebied Rotter dam, Lex Kiljan van Heuven. Hij vervolgt vol enthousiasme: "Rotterdam is, ook vanuit de verkoopkant bekeken, een ech te Heinekenstad. We hebben hier een zeer groot marktaan deel en de Heineken uitstra ling van het CHIO is niet ge ring. Uiteraard bekijk je als Heineken organisatie wel kri tisch naar het soort evenement dat gesponsord wordt. Maar, ook al zijn paardenevenemen- ten in het algemeen misschien niet het meest gericht op onze doelgroep; het CHIO Rotter dam is er voor iedere Rotter dammer, en men komt, als het enigzins kan, zeker kijken. Met de CHIO sponsoring zeggen we op een 'zachte' wijze dat Heineken bij Rotterdam hoort." De heer E. Nijpels, demissionair minister van VROM, bracht zondag een bezoek aan de Heineken Sponsorbox. Op de foto (vlnr) de heer A. Oostra, de heer E. Nijpels, mevrouw E. Oostra, de heer en mevrouw Kiljan van Heuven. Constante zorg voor bierstroom Frans Sweben, die zichzelf een 'oude rot' van de Heineken Technische Dienst noemt, is al 6 jaar op het CHIO aanwezig. Niet omdat hij een paardelief- hebber is, "Ik heb geen hekel aan paarden, maar een liefheb berben ik ook niet" maar om ervoor te zorgen dat alle tap punten aangesloten worden, om bijvoorbeeld leidingen te verleggen en om in te springen als er eventuele gebreken aan het licht treden. "Ik heb hier de zorg voor 16 bierpompen en ben vanaf de dag vóór de start tot en met de maandag na het CHIO aanwezig. En mochten zich er plotseling zaken voor doen die mijn hulp vragen, dan ben ik, via mijn pieper, binnen 10 minuten op de gewenste plaats. Mijn taak is het om bij voorbeeld lekkages te verhel pen, koelers bij te stellen en het koolzuur in de gaten te houden. Je loopt van het ene naar het an dere tappunt, gewoon om er voor te zorgen dat de bier- stroom op gang blijft."

Vers van 't Vat | 1989 | | pagina 16