Expositie in silogebouw Afdeling Intern Onderhoud van start zelfsprekend in het reispro gramma. Nu de ontmanteling van de brouwerij in volle gang is, is een volledige rondleiding niet meer mogelijk. Om de be langstellende toeristen niet te leur te stellen, is het voormalige silogebouw ingericht als tij delijke expositieruimte. Foto collages en een historische film die de bezoekers te zien krijgen, laten de ontwikkeling van de brouwerij in vogelvlucht zien. Van brouwerij de Hooiberg tot het wereldwijde Heineken- concern van vandaag de dag. In het midden van de expositie ruimte wordt de geschiedenis van het bierbrouwen met zijn verschillende grondstoffen ge toond en door de rondleiders van commentaar voorzien. Be zoekers nemen hierna nog een kijkje in het brouwhuis en besluiten hun rondleiding in de Kuiperij. In de komende maanden zal ook de eerste ver dieping van het oude labora torium-gebouw als expositie ruimte worden ingericht. Er zal een nieuwe internationale ex positie worden uitgetest. Zoeterwoude De afdeling Intern Onderhoud, een gevolg van het proj eet Interne Werkge legenheid in Zoeterwoude, is officieel van start gegaan. De af deling bestaat uit 22 medewer kers van de afdeling Verpakken. Zij zijn overgeplaatst, omdat er bij Verpakken onvoldoende werk voor hen was. Alle mede werkers van de nieuwe afdeling hebben drie weken een oplei dingsprogramma gevolgd. De ze opleiding hield onder meer in een kennismakingsweek met de diverse afdelingen van de brouwerij. Daarnaast kregen de medewerkers gedurende twee weken een opleiding in dustrieel schoonmaken. Aan deze opleiding was tevens een diploma verbonden. Cees Bons, groepsleider Intern Onderhoud: "Eigenlijk moet je onze afdeling zien als een soort uitzendbureau. Wij besteden mensen uit aan afdelingen waar op dat moment krachten te kort zijn. Dat werk kan heel verschillend zijn. Zo werkt iemand van onze afdeling bij Marketing om administratief werk te verrichten. En een an Amsterdam Jaarlijks komen tienduizenden buitenlandse toeristen tijdens hun verblijf in Amsterdam speciaal naar de brouwerij aan de Van der Helst- straat. Een bezoek aan Heineken hoort bijna als van der valt in bij het PUM, terwijl een derde in Rotterdam bij de Horeca Technische Dienst werk heeft gevonden. Wij hou den regelmatig contact met hen om te kijken hoe het werk hen bevalt. Dat werk kan tijde lijk zijn, maar het kan ook een vaste baan worden. Ons streven is ook om op den duur iedereen op een andere plek binnen het bedrijf te herplaatsen." Enkele medewerkers van de af deling Intern Onderhoud tij dens de diploma-uitreiking

Vers van 't Vat | 1989 | | pagina 7