De heer A.H. Heineken dubbel geëerd Jubileum J .A. Visser Zilveren penning Na zijn terugtreden als voorzitter van de Raad van Bestuur in april is de heer A.H. Heineken op twee manieren geëerd. Op 15 juni ontving hij de zilveren penning van de stad Amsterdam van burgemeester Van Thijn en 8 juli heeft hij het Eredoctoraat in de Rechten van de universiteit van Rochester gekregen. Eredoctor Zoeterwoude De heer J.A. Visser heeft 6 juni in het bijzijn van zijn moeder zijn 37'/2 jarig jubileum gevierd. Hij is werk zaam als Groundsman bij het tennispark van Zoeterwoude. De heer De Goederen sprak de jubilaris toe. Vervolgens be lichtte de heer Dikken op ludie ke wijze de 11-jarige samenwer king met Joop Visser. De heer Visser kreeg een eigen fabricaat tuinlantaarn en een model ten nisbaan overhandigd, na de felicitaties vertolkte de heer Visser, voor velen bekend als zanger, samen met de heer V.d. Velden tijdens de receptie en kele Heineken liederen. Burgemeester Van Thijn heeft 15 juni de zilveren penning van de stad Amsterdam uitgereikt aan de heer A.H. Heineken. Hij kreeg deze onderscheiding voor zijn uiteenlopende ver diensten voor de stad Amster dam. Als geboren en getogen Amsterdammer heeft de heer A.H. Heineken zich buiten gewoon verdienstelijk gemaakt voor de hoofdstad van Neder land. Het Heineken-concern heeft grote festiviteiten in de stad Amsterdam financieel ge steund, zoals Amsterdam 700, 100 jaar Concertgebouw, de actie voor Artis en de jaarlijkse Uitmarkt. Burgemeester Van Thijn noemde de heer Heineken "een man met een heel groot hart voor de stad Amsterdam". 8 juli ontving hij het Eredocto raat in de Rechten van de Uni versiteit van Rochester (in de staat New York, Verenigde Sta ten). De heer Alan L. Heyne- man, vice-president van de Universiteit van Rochester, reikte het Eredoctoraat uit aan de heer Heineken tijdens de 'Graduation Ceremony' in Was senaar van het Rochester-Eras mus MBA-programma. Dit MBA-programma is een samen werkingsproject tussen de Rochester Universiteit en de Erasmus Universiteit uit Rot terdam. De heer Heineken ont ving het Eredoctoraat voor zijn grote verdiensten voor het sterk internationaliseren van het bedrijf en zijn persoonlijke inbreng bij het creëren van wereldbekendheid van het be drijf en het merk Heineken. Verder waren zijn bijdragen aan een aantal stichtingen op het gebied van medicijnen, kunst en historische wetenschappen aanleiding voor deze erken ning.

Vers van 't Vat | 1989 | | pagina 29