Telex Pepsi Light sponsort Ringo Starr Hongarije Importeurschap König Pilsener Overname Center Paros Gulpener verhoogt produktie Labatt koopt Italiaanse brouwerij Geen verkoop Britse pubs Alcohol-vrije pub India Telex is een rubriek met korte berichten uit binnen- en buitenland over de ontwikkelingen in de bier-, gedistilleerd- en frisdrankenmarkt. Van de telex gescheurd, uit de kranten geknipt en op deze pagina bijeengebracht. op 250.000 hectoliter brengen. (Uit het Limburgs Dagblad van 16 juni) Pepsi Light sponsort vanwege haar 25-jarig bestaan in Ameri ka een zomertoernee van Ringo Starr en zijn 'All Starr Band'. De toer doet in de komende maan den dertig steden in de VS en Canada aan. Precies 25 jaar ge leden beleefden de Beatles hun eerste Amerikaanse toemee. In diezelfde zomer werd in Amerika Pepsi Light op de markt gebracht. De toernee is 23 juli van start gegaan in Dal las. Het is Ringo Starr's eerste road show sinds zijn Beatles periode. len van wie ze andere dranken dan bier betrekken. Het aantal "vrije pubs" in Groot-Brittannië zal door deze maatregel met 11.000 tot 26.000 stijgen. (Uit NRC Handelsblad van 11 juli) Dreher Bier, dat voor de Twee de Wereldoorlog in Hongarije te koop was, keert terug op de Hongaarse markt. De Kobanya Brouwerij heeft van het Hon gaarse patentenbureau het recht gekregen deze naam op nieuw in Hongarije te gebrui ken. Dreher Light bier wordt al in Hongarije verkocht in 50 cl. flessen. Overigens is het Hon gaarse Dreher bier een ander bier dan het Dreher bier dat door Birra Dreher in Italië wordt gemaakt. (Uit International Brewery Mo nitor van 29 april) 19 Beste Bier B.V. in Meem heeft eind juni het importeurschap verworven van het Duitse bier König Pilsener. König Pilsener wordt gebrouwen door König Brouwerij, een van de grootste brouwerijen in Duitsland. (Uit het Nationaal Bier Jour naal) Center Pares komt in handen van de Schotse bierbrouwerij Scottish and Newcastle Brewe ries in Edinburgh. Dit heeft op richter Piet Derksen bekend gemaakt. Hij heeft zijn aan delenpakket van 65 procent aan de Schotse bierbrouwerij verkocht. Bij de overname-on derhandelingen is overeenge komen dat de Schotse brouwe rij de komende drie jaar geen bod zal uitbrengen op de overi ge uitstaande aandelen. (Uit Het Parool van 14 juh) Gulpener Bierbrouwerij is een investeringsproject gestart van drie miljoen gulden om de eigen brouwerij te vergroten en te automatiseren. Gulpener op timaliseert haar brouwerij als voorbereiding op een uitein delijke capaciteitsuitbreiding. Momenteel kan er maximaal 150.000 hectohter per jaar worden gebrouwen. In de na bije toekomst wil directeur Rutten de produktiecapaciteit De Labatt Group, Canada's tweede grootste brouwerij, heeft een meerderheid aan aan delen in Birra Moretti overge nomen. Birra Moretti is de der de grootste bierproducent in Italië. De Italiaanse brouwerij maakt onder meer Prinz Brau. Labatt is van plan ook de eigen merken in Italië te gaan ver kopen. (Uit The Financial Times, 2 ju ni) De zes grote brouwers in Groot-Brittannië, Bass, Allied, Whitbread, Grand Metropoli tan, Elders en Scottish New castle, mogen hun pubs behou den. Dit maakte Lord Young of Graffham, de minister voor handel en industrie, bekend. Een aantal pubs krijgt het recht om andere merken bier te ver kopen. De café-eigenaren hier van mogen voortaan zelf bepa- In een nieuwe bar in Bridgwa ter, een badplaats in Engeland, kunnen tieners in de leeftijds categorie 14 t/m 17 jaar alleen maar alcohol-vrije drankjes be stellen. De naam van deze pub luidt 'Pop Inn Bar'. De brouwerij Whitbread heeft het initiatief genomen voor deze faciliteit voor jongeren. "De bar functio neert net als andere pubs. De jongeren worden ook hetzelfde behandeld als de gebruikelijke klanten. Het enige verschil is dat ze geen alcohol kunnen krijgen," aldus de heer F. Miller, Welstward Inns area manager van Whitbread. (Uit Whitbread News van 28 juni) Het Indiase parlement heeft be sloten het verbod op te heffen op de bouw van nieuwe brou werijen, als deze brouwerijen ten minste een produktiecapa citeit hebben van vijfduizend hectohter per jaar. (Uit International Brewery Mo nitor van 8 april)

Vers van 't Vat | 1989 | | pagina 23