Rinus begin deze maand in Ita lië. Niet zo bijzonder zult u mis schien zeggen. Voor hem wel, want Rinus was veertien dagen in dit land, uitsluitend om de Italiaanse taal en cultuur van het land te leren.."Ik houd niet van 'strand liggen'", vertelt Rinus. "Geef mij maar een vakantie die echt anders is dan andere. Voor mij is vakantie het doorbreken van het dagelijkse ritme van opstaan, aankleden en naar je werk gaan. Waarom een cursus Italiaans? Ik heb niet bewust voor deze taal gekozen. Ik zag toevallig een advertentie van deze cursus Italiaans in de krant staan en heb daarop ge reageerd. Het leek mij leuk om deze taal, waarvan ik tot nu toe slechts enkele woorden kende, te leren spreken. De cursus wordt gehouden door (Engels sprekende) docenten van het Italiaanse taal- en cultuurcen trum 'Torre di Babele' in het plaatsje Pisciotta. 's Morgens kreeg ik vier keer vijftig minu ten les in de Italiaanse taal. 's Middags werd aandacht be steed aan de Italiaanse cultuur. Zelf houd ik ontzettend veel van Italiaanse films en Italiaan se opera's, dus wat dat betreft leek deze vakantie mij wel wat. Bovendien spreekt het me erg aan om de taal, cultuur, zeden en gewoontes van een ander land te leren kennen", aldus Rinus Kooy. projecten meegeholpen. Ik denk overigens dat het goed zou zijn als mensen al heel jong een soortgelijke 'werkreis' zou den maken. Want je leert er ont zettend veel van en je blik op de wereld wordt er door ver ruimd." Vrijwilligerswerk in de vakan tie is ook het 'pakkie an' van Rob Bennes van de Bewaking in Zoetermeer. Hij is als vrijwilli ger werkzaam vor het Natio naal Reuma Fonds en is gast heer tijdens de vakantietocht jes voor reumapatiënten. "Ik ben via een collega dit werk gaan doen. Het eerste jaar vond ik erg zwaar. Toen dacht ik ook: waar ben ik aan begonnen. Nu wil ik niet anders meer. Men sen die jarenlang niet buiten kwamen, kunnen nu opeens op vakantie. Die mensen zijn ook zeer dankbaar voor het werk dat je doet. Dat ontroert je ge woon. Dit jaar gaan we met 38 gasten en zes stafleden naar Oostenrijk." Rob zou het leuk vinden als ook andere mede werkers van Heineken dit werk gaan doen. 'Want we kunnen gemotiveerde mensen goed ge bruiken." Italiaanse les Rinus Kooij is systeemanalist- programmeur in Zoeterwoude. Zijn alternatieve vakantie hield Rob Bennes tijdens een van de vakanties met het Reuma Fonds Rinus Kooy volgde vooi zijn Italië-ieis al een 'cursus'pizza- bakken in Leiden

Vers van 't Vat | 1989 | | pagina 22