vlak is Tom Muezerie van de Storingsdienst in Zoeterwou- de. Hij gebruikt zijn vakanties voor het beoefenen van de wa- terskisport. De laatste twee jaar is daar een variant opgekomen: blootvoetsskiën. Of te wel op je blote voeten over het water achter een speedboot aan. "Dit jaar heb ik een week in Mourik getraind met Europees Kam pioen blootvoetsskiën Evert Aartsen en in augustus vertrek ik voor drie weken naar Frank rijk om deze sport te beoefe nen. Het is voor mij een uit daging." Hoe waterski je blootvoets? Tom: "Er zijn ver schillende manieren om het te leren. Allereerst houd je je vast aan de zijkant van de skiboot. Je rechtervoet zet je op één ski, de andere zet je naast je rechter voet op het water. Dan druk je Tom Muezerie waterskiet blootvoets je lichaamsgewicht op je linker voet en laat je je voortslepen. Uiteindelijk laat je ook de ene ski los." Sleepboot Vakanties met boten zijn overi gens ook erg populair bij de Heineken-medewerkers. De fa milie Schenk uit het Noord- Hollandse Venhuizen houdt al weer enkele jaren haar vakan ties op een authentieke sleep boot. Mevrouw Schenk hier over: "We kamperen in feite op het schip. Dat is overigens niet zo luxe hoor. Bovendien is er De sleepboot van de familie Schenk onderweg altijd wel wat aan de boot te repareren." De sleep boot is een oude binnensleper uit 1922. De boot is nog hele maal in de oude staat en is sinds drie jaar het trotse bezit van de familie Schenk. Tjeerd Schenk, senior monteur in Hoofddorp, besteedt dan ook vele uurtjes aan het schip. Tijdens de vakanties varen ze alleen of met vrienden door mooie pol dergebieden in Nederland. "We hebben dan een kaart bij ons en peilen onderweg de diepte. Want ook met een sleepboot kun je in ondiep water vast ko men te zitten." Het mooiste aan vakantie met een sleepboot vindt mevrouw Schenk de rust. "Je bent er echt tussenuit. Geen luxe, geen comfort, maar wel een eigen boot en de prachtige Nederlandse omgeving." Bob Reinders uit Amsterdam, medewerker van het Hove niersbedrijf. Hij werkt als voor lichter voor de Stichting Afrika Zending. Deze stichting zendt mensen uit naar de Derde Wereld, met name naar Tanza nia. "Ik geef adviezen aan zen dingsechtparen die naar dat land worden uitgezonden en geef voorlichting over het werk in dit land op bijvoorbeeld scholen", vertelt Reinders en thousiast. "Ik selecteer ook mensen die worden uitgezon den. Mijn belangrijkste vraag daarbij is of ze ook persoonlijke hobby's hebben. Want je bent in Afrika helemaal op je zelf aan gewezen. Met een bepaalde hobby als bijvoorbeeld zang, maak je ook makkelijker con tacten met de plaatselijke be volking. Zelf ben ik in novem- Bob Reinders vóór zijn logeeradres in Tanzania Vrijwilligerswerk Hoe gek het misschien in som mige oren mag klinken, vakan tie betekent voor een heleboel mensen niet alleen uitrusten. Een aantal Heineken-mede werkers offert juist zijn vakan ties op om vóór anderen en mét anderen bezig te zijn. Zo ook ber een maand in Tanzania geweest om de toestand ter plekke te kunnen bekijken. Ik ben toen van Dar es Salaam naar Tabara, Sumbawanga en Mbeya gereisd. Ik sta daar nu bekend als 'Bwanamiti', dat is Swahili voor boomverzorger. Ook heb ik, waar mogelijk, aan

Vers van 't Vat | 1989 | | pagina 21