De vakantieperiode is weer aangebro ken. Veel Heineken-mede- werkers zijn inmiddels naar het buitenland vertrok ken of reizen zeer binnenkort af. Anderen zoeken het dichter bij huis en houden vakan tie in eigen land. Er zijn er echter ook die juist in hun vakantie net even iets anders doen dan anderen. Vers van 't Vat zocht enkele van deze 'alternatieve' vakantiegangers op en sprak met hen. 16 Eind deze maand vertrekt Wil fred Jacobs, groepsleider Admi nistratie van de drankenhandel Holland Noord B.V. in Alkmaar, richting Indonesië. Een vakan tiebestemming die de laatste ja ren door steeds meer mensen wordt gekozen. Alleen maakt Wilfred de reis net even iets an ders door op de fiets door Su matra te trekken. En dat met zo weinig mogelijk luxe. "Onder weg willen we overnachten bij de plaatselijke bevolking", ver telt Jacobs over zijn reis. "Je stapt in zo'n dorp op de dorps oudste af en vraagt hem of je mag overnachten. De Indo nesiërs zijn enorm gastvrij en beschouwen het als een eer dat je daar wilt overnachten. Ook voor onderweg willen we bijna niets meenemen. Eten enzo voort doen we ook in de dor pen. En als we de weg kwijt ra ken, fietsen we gewoon een nacht door." Niettemin bereidt Wilfred zich goed op de reis voor. "Ik ben al een paar keer naar het Tropeninstituut ge weest om informatie over Indo nesië te verzamelen. En ik laat me, hoewel dat niet verplicht is, inenten en neem malariapillen mee. Je weet tenslotte maar nooit." Blootvoetsskiën Een sportieve alternatieve vakantieganger op een ander Wilfred Jacobs met de racefiets waarmee hij de tocht door Su matra gaat maken Alternatief op vakantie gaan

Vers van 't Vat | 1989 | | pagina 20