Sluiting Hennekens Werken met Beek De produktie van distil leerderij Jacques Hennekens te Beek wordt voor 1 januari 1990 overgebracht naar de vestiging Bols Benelux B.V. in Zoeter- meer. Op deze manier wordt de toekomst van het unieke Lim burgse kruidenbitter Els la Vera zeker gesteld. Els la Vera zal in Zoetermeer met dezelfde appa ratuur, dezelfde kruiden en met dezelfde geheime receptuur als in Beek worden gestookt, zodat het typisch Limburgse karakter behouden blijft. Momenteel werken er nog twee mensen in de distilleerderij. De 170 jaar oude distilleerderij Jacques Hennekens wordt gesloten. Het pand in Beek gaat per 1 ja nuari 1990 wederom over in de handen van de familie Sangers. Hier wordt 'Els' tot einde 1989 gestookt Onlangs is in Den Bosch en Zoeterwoude begonnen met de invoering van BIS-brouwen. BIS is de afkorting voor Bier Infor matie Systeem. Het is een ge automatiseerd systeem voor de afdeling Brouwen om de goede renstroom te registreren. Dit gebeurt vanaf het moment dat grond- en hulpstoffen bij de brouwerij worden ontvangen tot aan het moment dat zij worden afgeleverd aan de af deling Verpakken. Voor de medewerkers in Zoe terwoude is de invoering van BIS minder ingrijpend dan voor Den Bosch. In Zoeterwoude werkt produktie namelijk met een procescomputer. Informa tie hieruit wordt, na goedge keurd te zijn door de brouwerij administratie, automatisch overgebracht in BIS. In Den Bosch vervangt BIS een hand matig registratiesysteem. In de gist- en lagerafdeling is er bij voorbeeld voor elk van de 500 tanks een planbord met onder meer gegevens over biersoort, inhoud, en verblijftijd. Dankzij BIS wordt het registreren van de gegevens minder arbeidsinten sief, gebeurt het op een eendui dige manier en is de informatie zelf veel toegankelijker gewor den. BIS-brouwen betreft nu nog alleen voorraad en recep tuur. Vervolgens zullen analyse en planning worden toege voegd.

Vers van 't Vat | 1989 | | pagina 14