r$£- Eigen identiteit Exclusief karakter Op 13 juli werd er in de studio's van TV 10 een presentatie van 1870 (en van Dry 100) gegeven voor onze agen ten en vertegenwoordigers weekbladen verschijnen; komen er billboards en worden er televisie commercials uitgezonden." direct aan ambachtelijkheid. Maar ook wij maken 1870 volgens een oud, traditioneel brouwproces, dat we bo vendien tot in de puntjes beheersen. Vandaar dat we heel hard durven zeg gen: 1870 is een van de beste pilsener bieren van deze tijd. Beter bier bestaat niet. Waarmee we zeker niets ten na dele van onze andere bieren zeggen. Die zijn uiteraard net zo goed." "Een produkt als 1870 verdient een ei gen identiteit. Dat houdt in dat we de naam hebben veranderd in '1870', het jaartal waarin de Amstel brouwerij is opgericht. We laten de relatie met Amstel overigens niet los", vervolgt de heer Nischmann. "Op het etiket staat onder de naam 1870 'van Amstel', om te benadrukken dat de Amstel brou werij ook premium bieren in huis heeft. Die filosofie had ook gevolgen voor de uitmonstering van 1870. De voor Amstel bier zo kenmerkende ro de kleur is uit het etiket verdwenen. Evenals de twee leeuwen, die vooral een decoratieve functie hadden. Het etiket heeft nu meer een internatio naal karakter, zodat het beter aansluit op de internationale mogelijkheden die 1870 van Amstel ongetwijfeld heeft. In Italië is het dit jaar al geïntro duceerd; het is best mogelijk dat 1870 ook in andere landen op de markt komt." 1870 zal op een geheel eigen wijze in de markt worden gepresenteerd. "Be nadrukten we bij de introductie van Amstel 1870 de smaak, nu ligt de na druk op de kwaliteit", legt de product manager uit. 1870 is een perfect pilse ner, een echt premium bier. Dat spreekt duidelijk uit de slogan van de reclamecampagne '1870 van Amstel. Beter Bier Bestaat Niet.' In augustus zullen er advertenties in dag- en Met name in de horeca zal het exclu sieve karakter van 1870 blijken. "Onze doelgroep zal bestaan uit de betere hotels, restaurants en cafés. De zaken waar men nog meer de tijd neemt om zorg te besteden aan het tappen en serveren van 1870. Het streven is 1870 alléén op fust te voeren in zo'n zaak, als hoofdmerk. Dat neemt niet weg dat 1870 ook in fles te verkrijgen is. En niet naast een ander pilsener. Het is uniek dat het een eigen tapzuil zal krijgen. Voorts krijgt het natuurlijk ei gen luxe glazen en druppelvangers, zeshoekige viltjes en een mooi uit hangbord aan de gevel van de zaak. Zo willen we bereiken dat heel Neder land weet dat er een perfect bier is; dat 1870 er is."

Vers van 't Vat | 1989 | | pagina 13