1870; een van de beste bieren van deze tijd In een nieuwe verpakking en met een enigszins aangepaste receptuur verlaat op 7 augustus een vernieuwd pilsener bier de brouwerij. Een produkt dat in een aantal opzichten is gewijzigd, terwijl ook de naam een verandering heeft ondergaan. Amstel 1870 bestaat niet meer. Voortaan luidt de naam: 1870 van Amstel. Kansen benutten "We hebben Amstel 1870 in 1987 geïn troduceerd", brengt senior product manager Amstel, de heer P.H.A. Nitschmann temg in de herinnering. "We omschreven het toen als een pit tig pils, een uitdaging voor de echte bierdrinker. Die introductie is in eer ste instantie succesvol verlopen, maar later liep het toch minder goed dan we verwachtten. Dat werd met name ver oorzaakt doordat het pittige karakter, waarop in de reclamecampagne de na druk lag, niet voldoende werd waarge maakt door het produkt. De consu ment ging Amstel 1870 bovendien vergelijken met buitenlandse speciale bieren, iets wat niet onverdeeld gun stig uitpakte voor ons bier. Niet zo vreemd, want buitenlandse speciale bieren zitten in een heel ander seg ment dan het vijf procent pilsener bier dat Amstel 1870 is. Het kwam als een heel mooi premium pilsener bier dus gewoon in een verkeerde hoek te recht. Iets wat zeker te maken heeft met wat we in marketingtermen 'over selling' noemen. Men verwachtte, ge zien de toonzetting van de reclame campagne, een ander bier." "Dat neemt niet weg dat binnen het segment premium bieren, bestaand uit met name de Limburgse pilseners, Amstel 1870 een niet onbelangrijke plaats inneemt. Premium bieren groeien constant. Om zo goed moge lijk de kansen in dit segment te kun nen benutten, is daarom besloten niet het karakter van het produkt als in gang te nemen, maar de nadruk te leg gen op de goede kwaliteit van Amstel 1870. Het produkt is enigszins aange past: de kleur is bijgesteld en we ge bruiken meer aromatische hoppen. Het blijft een pilsener bier met een al coholpercentage van vijf volume pro cent alcohol. Door zijn volmout ka rakter en zijn versterkte hoparoma, is het nieuwe 1870 inderdaad van bij zondere klasse." "1870 moet in principe concurreren met de kleine, ambachtelijk geprodu ceerde premium pilseners. 'Ambach telijk' is een term die goed ligt bij de consument. De kleine brouwerijen maken gretig gebruik van dit feit. Ook als ze hun 'ambachtelijk' brouwpro- ces met de modernste technieken uit voeren. De consument denkt bij een grote brouwerij als de onze zeker niet Begeleid door vioolspel en mistflar den werd de nieuwe uitmonstering uld

Vers van 't Vat | 1989 | | pagina 12