"Opleiding en automatisei voor brouwerij van t Sinds begin dit jaar hebben de Heineken-biouweiijen in zowel Den Bosch als Zoeteiwoude een nieuwe bedrijfsleider: Voor Den Bosch ii. A. de Voogd en ii. H. de Goedeien in Zoeteiwoude. Beiden zijn afgestudeerd aan de Technische Hogeschool in Delft. Maar ze hebben nog iets gemeen: samen werkten ze een tijdlang in Nigeria. De redactie van Vers van 't Vat zocht hen op en sprak met hen over het profiel van een bedrijfsleider, het milieu, verschillen en parallellen tussen Den Bosch en Zoeterwoude en het magische jaar 1992. "Een bedrijfsleider is in feite de team leider, de coördinator van het bedrijf", vindt de heer De Voogd. "Ik coördi neer, maar het is niet zo dat ik direct opdrachten geef. Je geeft een richting aan. De produktieleider, het bedrijfs bureau, de technische en de techno logische dienst letten erop dat dit 'netjes' gebeurt. Maar als het hele schip op de klippen dreigt te lopen, ben je als bedrijfsleider natuurlijk wel verantwoordelijk. Dan heb je de ver keerde richtlijnen gegeven." De Voogd begon zijn Heineken-loop- baan in 1965. Daarvoor studeerde hij Technische Natuurkunde aan de Technische Hogeschool in Delft. Vanaf 1970 was De Voogd vooral werkzaam in het buitenland, met name in Nigeria, Tsjaad, Frankrijk en Nieuw Zeeland. Sinds februari van dit jaar is hij bedrijfsleider in Den Bosch. Vindt hij het niet moeilijk om in de voetsporen te treden van echte carna- valgangers als Hamers en diens voor ganger Scheltema? "De heer Hamers was natuurlijk erg enthousiast voor het carnaval. Ik denk dat hij van na ture meer op het carnaval is in gespeeld dan iemand uit het westen, zoals ik. Maar ik kan ook best feest vieren hoor", aldus de heer Voogd, die

Vers van 't Vat | 1989 | | pagina 4