Lezers aan het woord Hekwerk rond P2 File Foto album zoek Bij de achterpagina: Van Kitty Meijer uit Burundi kregen we een reactie op het1 uit 6000'-verhaal van expatri ate Peter Goudswaard. Ze schrijft: Met genoegen heb ik in het januari-nummer van Vers van 't Vat de wetenswaardig heden van de heer Goudswaard in Kinshasa gelezen. Het is in derdaad waar dat men het 'naar het buitenland gaan' niet altijd moet zien als alleen maar leuk en vakantie-achtig. Toch is er een punt waarop ik de heer Goudswaard wil tegenspreken. Het is beslist niet waar dat in de periode van het verblijf van de heer Goudswaard men als vrouw niet alleen in een auto kan rijden en min of meer ver plicht was een chauffeur te nemen. Ik heb jarenlang, tot september 1988, altijd zelf ge chauffeerd en zelden moeilijk heden gehad. Natuurlijk, de politie is lastig en de bevolking niet altijd aangenaam op straat, maar de kennis van de voertaal (Frans) is dan een groot voor deel. In dat verband wil ik alle echtgenoten van expatriates ten stelligste aamaden de voer taal van het land zo spoedig mogelijk te leren kennen", al dus Kitty Meijer. Zoeterwoude Wie zijn auto wel eens op P2 in Zoeterwoude parkeert, is het zeker opgeval len dat er sinds kort een hek om dit terrein staat. Dit hek wordt gebouwd ter beveiliging van het brouwerijterrein, dat tot nu toe aan de kant van het parkeer terrein P2 nog onbeschermd was. Eind deze maand moet het hekwerk gereed zijn. Dan zal het tijdens de weekeinden, als het kantoor dicht is, worden af gesloten. i0?W via Hoa° yiféïpoorts^veg afgesloten "Ga jij nog niet naar huis? Weet je dat het al half zes is?. Of heb je het zo druk?" "Natuurlijk heb ik het druk. En ik ben ook vroeg begonnen, dat wel. Maar tegenwoordig blijf ik bever wat langer dan dat ik hier bij de verkeerslichten in de file ga staan." Veel medewerkers uit Zoeter woude zullen de bovenstaande dialoog herkennen. Het is de laatste maanden aan het einde van de werkdag bijna een be zoeking om in de richting Lei den te moeten rijden. Soms staan de auto's al in de file bij PI. "Kan daar nou niet iets aan ge daan worden", is de vraag die (ook) regelmatig bij Vers van 't Vat binnenkomt. En het ant woord is daarop steevast: nee, alles is al geprobeerd. Wat is het geval? Doordat de Weipoortseweg tijdelijk is afge sloten is er 15 meer aanbod voor de Burgemeester Smeets- weg en de Hoge Rijndijk. Daar naast neemt het autoverkeer, zoals overal in Nederland, toe. En de Rijndijk is daar niet op be rekend. Het knelpunt zit vooral bij de verkeerslichten bij de A4 (Den Haag Amsterdam). De bedrijven op het industrie terrein, de gemeenten Zoeter woude en Leiden en Rijks waterstaat hebben gekeken naar een oplossing van dit file probleem. Suggesties als: zet die verkeers lichten dan uit, dan stroomt het verkeer veel gemakkelijker door, kunnen niet worden op gevolgd. De verkeersveiligheid is daarbij een argument. Gevaarlijke situaties bij het uit schakelen van de stoplichten ontstaan vooral op de A4. Niet alleen de afritten komen dan 'vol' te staan, het verkeer komt dan zelfs op de A4 in de file te staan. En u begrijpt wellicht dat op een autosnelweg dat zeer ge vaarlijke situaties geeft. Een oplossing is er dus voor hands niet. Misschien dat na de openstelling van de Weipoort seweg 1 juli a.s.) de rij wat minder lang wordt. In afwach ting van Rijksweg 11 zal nog vele malen het leed van de file doorstaan moeten worden. Wie weet waar het zo zorg vuldig in elkaar gezette Foto-album van de 23e Amstel Gold Race 1988 van de familie Kokkelmans is ge bleven? Deze familie is erg verdrietig over het zoek raken van dit mooie boek. Als u iets weet, dan kunt u bellen met mevrouw N. de Steenhuijsen-Piters (tst. 7085 in Zoeterwoude). Haar kamemummer is 1.475. Bezoek van Zwitserse brou wers in 1939 aan de Rotterdam se Brouwerij

Vers van 't Vat | 1989 | | pagina 31