Bericht uit Shanghai Jubileum S. Maas Jubileum R. Elert grote inzet en flexibele instel ling van de heer Elert. De jubila ris werkte lange tij d als brouwer in het buitenland en brouw- technisch consultant bij HTB. Hij werd in 1985 benoemd tot hooft Technische Opleidingen HTB. Kort daarna werd hij te vens hoofd Personeelszaken Staf- en Servicegroepen. Sinds kort is hij Manager Personnel Management Services HTB. Zoeterwoude De heer S. Maas, afdeling Verpakken, vier de 23 mei zijn 37'/2-jarig dienst- jubileum. De heer De Goederen vertelde hoe de heer Maas in 1953 bij de Amstel- brouwerij begon. Na de sluiting werd de heer Maas overge plaatst naar de Heineken-brou- werij in Zoeterwoude. In deze 37V2 jaar heeft hij veel verande ringen meegemaakt op het ge bied van de automatisering, mechanisering en nieuwe tech nologieën. Daarbij bleef zijn in zet, motivatie en bereidheid tot het uitvoeren van zijn werk on veranderd. De Goederen over handigde hem vervolgens de gouden jubileumspeld met dia mant. De heer Smith sprak namens de afdeling en roemde de inzet, collegialiteit en be trouwbaarheid van de jubilaris. Zoeterwoude -De heer R. Elert vierde 1 juni zijn 25-jarig jubi leum bij Heineken. Tijdens de receptie waren veel expatriates aanwezig om de jubilaris geluk te wensen. De heer Scheltema vertelde tijdens de vooront vangst in de Raadskamer in Zoeterwoude de loopbaan van de jubilaris. Ook roemde hij de Naar aanleiding van de berich ten over de onrust in China, vroeg Vers van 't Vat zich af hoe het met de mensen bij de Yimin Brouwerij in Shanghai gaat. Daarom zochten we contact met de heer G. Slootweg, die sinds november 1988 daar General-Manager is. De heer Slootweg reageert laco niek: "We merken bij de brou werij weinig van de rellen. Via de buitenlandse satelliet-zen ders blijven we redelijk goed op de hoogte van de situatie. Via de Chinese perskanalen ver nemen we weinig. De brouwe rij heeft een aantal dagen slechts met een dagploeg ge werkt, maar sinds vrijdag 9 juni werken we weer in de normale drieploegendienst. Onderling wordt er wel veel over gepraat. De appartementen waarin wij gehuisvest zijn, liggen in een buitenwijk van Shanghai, vijf minuten van het vliegveld. Van de 120 hier gehuisveste gezin nen, zijn er nu nog vijftien over. De overigen zijn teruggeroepen door hun hoofdkantoor of door hun regering. Ik moet eerlijk zeggen dat wij het prettig vin den dat het hoofdkantoor van Heineken aan ons de beslissing laat, met het argument dat wij de situatie ter plekke beter kun nen beoordelen. Er is wel een evacuatieplan: onze tickets lig gen klaar als de situatie mocht verslechteren. Want, ook al denken we dat het ergste achter de mg is, de stabiliteit blijft moeilijk in te schatten. We blijven dus met beide benen op de grond staan en blijven bier produceren als dat mogelijk is. Maar alert zijn is natuurlijk wel de boodschap", aldus de heer Slootweg.

Vers van 't Vat | 1989 | | pagina 29