Zware strijd in rustige sloepenrace HVZin Zonnige halve marathon Frankrijk West-Terschelling - Voor het tweede achtereenvolgde jaar waren ze er weer bij, de 'ruwe bolsters en blanke pitten' uit Den Bosch. Met hun Koele Blonde zochten zij op 5 mei het ruime sop in de jaarlijkse sloe penrace van Harlingen naar Terschelling. De bemanningen van de 92 sloepen hadden het dit jaar een stuk makkelijker. Windlcrachtje 3, onder een lek ker zonnetje. "Het kon slech ter", vertelt roeier Paul van der Aart met de zware oversteek van vorig jaar nog in het achter hoofd. De tien roeiers uit Den Bosch verbeterden onder deze gunstige omstandigheden hun tijdvanvorigjaardanookmet 1 uur en 12 minuten. Zij bereik ten de haven van West-Ter schelling 3 uur en 29 minuten na de start uit Harlingen. "Maar het was geen gemakkelijke ra ce. Tot aan de finish hebben we strijd geleverd met andere bo ten", aldus Van der Aart. De in spanningen waren goed voor een 33e plaats. Amsterdam - Op zondag 7 mei gingen 23 Heinelcen-medewer- kers en enkele familieleden op weg voor 21 kilometers in de halve marathon van Amster dam. Ook dit jaar verzamelden de sportievelingen zich bij de voormalige brouwerij aan de Van der Heistraat. Onder hen voor het eerst ook enkele vrou wen. Met een streeftijd van 2 uur en 15 minuten vertrok ken zij van de Dam. Zij zorgden voor een knappe prestatie door hun eerste halve marathon te fi nishen in 2 uur, 1 minuut en 20 seconden. Snelste Heineken- man was de Zoeterwoudse poort-controleur Ton Hooge- veen. Hij liep het parcours dat via het Centraal Station, de Berlagebrug en het Olympisch Stadion weer naar de Dam voerde in 1 uur, 19 minuten en 45 seconden. Helaas voor hem moest hij zijn trainings maat de heer I. van der Meer op ruim 3 minuten voor laten gaan. Schiltigheim - Zeer aan elkaar gewaagd, dat waren op 7 mei de voetbalteams van Heineken Zoeterwoude en hun collega's uit het Franse Schiltigheim. In een gelijk opgaande strijd wisten de thuisspelende Fransen na een 2-2 ruststand de wedstrijd met 4-3 in hun voor deel te beslissen. Het HVZ-elf- tal vocht tot het bittere einde en liet kort voor het einde een ideale kans op 4-4 liggen. Op de foto de beide teams.

Vers van 't Vat | 1989 | | pagina 25