Uitbreiding en modernisering in Griekenland Vernieuwingen in Frankrijk De vergistings-Zlageringstanks worden op hun plaats gehesen nieuwe waterbehandelings installatie gebouwd. Deze werkt volgens het principe van omgekeerde osmose met voor filtratie. In zijn soort is het de grootste installatie tot nog toe in Griekenland gebouwd. En belangrijke andere aanpassing is de optimalisering van de cen trale koelinstallatie geweest. Het gecombineerde circulatie- en distributiesysteem is omge bouwd in twee volledig ge scheiden circuits. van de kelders en de filtratie is uitgebreid om de grotere brouwhuis capaciteit te kun nen verwerken. Verder dienden ook alle produktie-ondersteu- nende diensten afgestemd te worden op de nieuwe situatie." Om aan de gestelde hoge kwali teitseisen van het brouwwater te kunnen voldoen, is er een Patras - Rond deze tijd wordt de laatste hand gelegd aan een serie van uitbreidingen, aanpas singen en moderniseringen van de Heineken brouwerij in het Griekse Patras. De voormalige Löwenbraü brouwerij is, wat de heer Th. W. Buikema van de HTB-afdeling Engeneering and Project Services (EPS) noemt, de "groeibrouwerij" van Grieken land. Groei in de vraag naar bier is dan ook de belangrijkste re den van de recente HTB-activi- teiten in Patras. Om aan de grotere vraag te kunnen vol doen werd de brouwcapaciteit met 20% vergroot zodat er nu 60 brouwsels per week kunnen worden gemaakt. "Maar met een uitbreiding van het oor spronkelijke brouwhuis alleen ben je er niet", vertelt de heer Buikema. "Ook de capaciteit Een deel van de nieuwe wa terbehandelingsinstallatie Schiltigheim - In de brouwerij van Franfaise de Brasserie in Schiltigheim draait sinds kort een nieuw flesinspectie- station. De moderne machine controleert met verschillende video-camera's de passerende flessen op achtergebleven vloeistof, beschadiging van de kroonmond en vervuiling van bodem en zijwand. De inspec tie vindt plaats nadat de flessen zijn gewassen» en voordat zij worden gevuld. Als extra mogehjkheid kan deze appara tuur, die ook in Zoeterwoude wordt gebruikt, tevens vreemd soortige flessen er uit selec teren. In tegenstelling tot de Nederlandse situatie gebruiken de Franse brouwerijen voor de binnenlandse markt verschil lende flestypen. Onderling af wijkend in maat, vorm en kleur. De installatie van het nieuwe flesinspectie-station en de bij behorende flessenbanen werd vanuit Zoeterwoude begeleid door HTB. De apparatuur, die 80.000 flessen per uur kan ver werken, werd geplaatst tijdens de jaarhjkse revisie-werkzaam heden.

Vers van 't Vat | 1989 | | pagina 24