"NAT '89" stond er boven de uitnodigingsbrief die de perso neelsverenigingen van Zoeter- woude en Zoetermeer ver stuurden aan de oud-medewer kers van die vestigingen en Rot terdam. NAT was in dit geval de afkorting voor Niet Actieven Tocht en sloeg zeker niet op het weer, want dat was zowel 22 als 29 mei heel goed. Ook deze groep had Zierikzee als eerste bestemming. Daar ging men namelijk aan boord van een splinternieuw schip om, onder de Zeelandbrug door, richting Veere en Veerse meer te koer sen. Een van de hoogtepunten tijdens deze tocht was wel dat het schip door de sluis heen moest. Na een stop in het pitto reske Veere, waar volop tijd was voor een rondwandeling, volg de een rondrit over Walcheren. Voor velen betekende het een kennismaking met aardige plekjes, waar men nog niet eer der was geweest. "De mensen zijn tegenwoordig veel bereis- der dan vroeger," zegt J.van der Slik van de personeelsvereni ging Zoeterwoude. "Toch ko men sommigen er zelfs eerder van vakantie voor temg. Want het blijft een dag om naar uit te kijken." Mevrouw S. van Kooten-Pinke, organisatrice van de dagtoch ten voor oud-medewerkers van Amsterdam en van Bunnik, be aamt dat laatste. "Als je voor ne genhonderd mensen iets organiseert, kun je het natuur lijk niet ieder naar de zin ma ken. Maar het gezelligheidsas pect is het belangrijkste. Men paardetram en huifkartocht door de bossen populair. De derde dag was het 's middags toch wat kouder. Vandaar dat er binnen een gezellige bingo werd georganiseerd. Een 'diner dansant', met als hoogtepunt het optreden van de zingende ijscoman, besloot deze 40e Amsterdamse dagtocht. wil graag bijpraten met colle ga's. Je hoort ook van mensen die, na al jaren gepensioneerd te zijn, nu voor het eerst mee gaan de opmerking 'Had ik maar geweten dat het zo leuk was. Dan was ik al veel eerder meegegaan'." Het reisdoel van de tochten op 30 en 31 mei en 1 juni was de omgeving van Apeldoorn. Daar benutte men graag de mogelijk heid een rondleiding te krijgen door paleis Het Loo en herinne ringen op te halen aan de tijd van koningin Wilhelmina. Ver volgens was er in partycentrum Edda Huzid voor elk wat wils. Dank zij het mooie weer op de eerste twee dagen was vooral de

Vers van 't Vat | 1989 | | pagina 23