"Het zal 'waerachtich' wel gaan" Donderdag 27 april 1989 zal een datum zijn die de heer A.H. Heineken zich nog lang zal herinneren. Die dag trad hij terug als voorzitter van de Raad van Bestuur van Heineken. Meer dan 47 jaar is hij in dienst geweest van de brouwerij. Een gesprek met de man wiens naam 'all over de world' bekend is. A.H. Heineken: Als u terugkijkt op 47 jaar werken bij uw eigen onder neming, welke hoogtepunten herinnert u zich dani "Dat is zeker niet één hoogte punt, maar is een hele reeks van belangrijke beslissingen. Het samengaan van Amstel en Heineken moet ik hier noe men, maar ook de beslissing om nieuwe brouwerijen te gaan bouwen in Den Bosch en in Zoeterwoude. En niet in de laatste plaats wil ik noemen de beslissing om lokaal te gaan produceren in zowel Frankrijk en Spanje als in Italië. Ik denk niet dat ik zaken anders zou doen als ik ze over zou moeten doen, wetende wat ik nu weet. Ik ben tevreden met de be staande situatie en denk dat we het de afgelopen tientallen ja ren goed gedaan hebben." Vindt u dat de cultuur van de onderneming de stijl van lei dinggeven, de betrokkenheid van de Heineken medewerkers veranderd is in al die jarenl "Een onderneming met 420 medewerkers kent een andere cultuur dan één waar 30.000 mensen werken. Zo'n bedrijf heeft ook een andere wijze van leidinggeven nodig. Erg belang rijk blijft echter dat het ma nagement, of dat nu de Raad van Bestuur is of de directie van een werkmaatschappij, als team beslissingen neemt. Een grotere onderneming brengt ook met zich mee dat er vaker advies gevraagd moet worden, dat er overlegd moet worden met diverse organen binnen en buiten het bedrijf. Vroeger kende je van veel men sen de namen en ook hun spe cifieke gezinssituaties, dat is met 30.000 medewerkers niet meer mogelijk. Jammer, maar aan de andere kant is het uiter aard goed dat we zo groot zijn geworden en ons wereldwijd hebben kunnen organiseren en manifesteren. Ik denk niet dat ik veel verschil zie in de betrok-

Vers van 't Vat | 1989 | | pagina 3