Hoge Koninklijke Onderscheiding Bedankt De heer A.H. Heineken is op 27 april benoemd tot Commandeur in de Orde van Oranje Nassau Heineken met de dartele 'eetjes' te behouden." Hij gaf tevens aan dat het minis terie er trots op is dat Heineken één van de belangrijkste agra rische exportprodukten is en dat Heineken bier in belang rijke mate het imago van het Nederlandse exportpakket be paalt. De heer Braks sloot af met een parafrase van een Heineken reclameleus: "We can tell you a long and richly de tailed story on the brewing and selling of your beer. But, let's stick with the happy end." Daarna speldde hij de heer A.H. Heineken de bij de koninklijke onderscheiding be horende versierselen op. Bij de uitreiking van de Koninklijke Onderscheiding op 21 april 1989 werden de heer Heineken twee taarten in de vorm en kleur van de Heineken kroonkurken aangeboden. In het midden staat minister Braks. De heer Heineken ontving deze koninklijke onderschei ding ter gelegenheid van het neerleggen van zijn functie als voorzitter van de Raad van Be stuur van Heineken N.V. In 1983 werd de heer Heineken Ridder in de Orde van de Nederlandse Leeuw. De heer ir. G.J.M. Braks, minis ter van Landbouw en Visserij gaf in zijn speech aan dat de heer Heineken, op grond van zijn verdiensten voor de Nederlandse economie, de Nederlandse agrarische export en de verdiensten voor de wetenschap, benoemd wordt tot Commandeur in de Orde van Oranje Nassau. In zijn toe spraak vergeleek de heer Braks de heer Heineken met de "Commodore van een scheep vaartmaatschappij, de kapitein aan boord van het vlaggeschip, de laatste en de hoogste rang die een kapitein bij een scheep vaartmaatschappij kan krijgen, de senior captain." De heer Braks vergeleek de Heineken onderneming met een dergelijk vlaggeschip. Dat zo'n vergelijking mogelijk is, is te danken aan vele mede werkers en aan de leiding die steeds weer heeft ingezien wan neer de bakens moesten worden verzet." Hij vervolgde: "Een groot marktaandeel heb ben, zowel nationaal als internationaal, is één zaak. Een groot aandeel behouden is een andere en nog moeilijker zaak. Met de nadruk die u altijd legt op de noodzaak om een kwali- teitsprodukt te leveren, zal het ongetwijfeld lukken om die vooraanstaande plaats on der de welklinkende naam Deze foto is genomen tijdens één van de laatste Raad van Bestuur vergaderingen die de heer Heineken heeft voorgezeten. Na 47 werkzame jaren bij onze onderneming is de heer A.H. Heineken op 27 april 1989 teruggetreden als voorzitter van de Raad van Bestuur. Van dit college heeft hij meer dan 25 jaar deel uitgemaakt, waar van 18 jaar als voorzitter. Onder zijn leiding is de Heineken-onderneming uitge groeid tot één van de grootste brouwerijen ter wereld. Een po sitie die in belangrijke mate be reikt is door de visie van de heer Heineken en zijn inspirerende en creatieve leiding. Wij zijn de heer Heineken zeer erkentelijk voor de meer dan plezierige sa menwerking gedurende vele ja ren. Zijn terugtreden zal niet inhou den dat hij volledig afstand neemt van het reilen en zeilen van de onderneming. Als presi dent-commissaris en gedele geerd-commissaris blijft hij nauw betrokken bij deze, hem zo na staande, onderneming. Wij hopen nog lange tijd van de ervaring en wijsheid van de heer Heineken gebruik te kun nen maken. Zijn eigen woor den: "De brouwerij is als een kind voor me", zullen we niet licht vergeten. We hopen daar naar te handelen. Van Schaik Van de Vijver Coebergh Oostra

Vers van 't Vat | 1989 | | pagina 2