Prijzen via speciale A.H. Heineken Fondsen Door de heer A.H. Heineken werd in 1964 de Stichting Alfred Heineken Fondsen op gericht. Deze stichting heeft het doel financiële ondersteu ning mogelijk te maken van ontwikkelingen op maatschap pelijk en wetenschappelijk ter rein. Uit de opbrengst van het afgezonderde vermogen van 10 miljoen gulden worden de prijzen en de kosten van een drietal stichtingen gefinan cierd. Een van die stichtingen is de Amsterdamse Stichting voor de Geneeskunde die elke twee jaar een prijs van 250.000, toekent voor 'baanbrekend' werk op het gebied van de medische wetenschap. De Ko ninklijke Nederlandse Aka- demie van Wetenschappen wijst de prijswinnaars aan. Op 9 mei 1989 is deze prijs voor het eerst uitgereikt aan prof. dr. P.C. Lauterbur van de universi teit van Illinois. Hij kreeg de prijs uit handen van Z.K.H. Prins Claus. De prijs is toege kend voor zijn werk op het ge bied van de magnetische resonantieHet onderzoek naar kwaadaardige tumoren kan door deze vinding sterk worden verbeterd. Bij de voorpagina: De heer Heineken brengt regelmatig een bezoek aan de vestigingen. Hier ziet u hem in de karakteristieke brouw- zaal van de Stadhouderskade in Amsterdam. Bij de achterpagina: Bij de opening van de Bossche brouwerij, 4 september 1958. Op de foto de heren H.P. Heineken en A.H. Heineken in gesprek met Z. K. H. Prins Bernhard. Deze speciale uitgave van Vers van het Vat is gemaakt ter gelegenheid van het terugtreden van de heer A.H. Heineken als voorzitter van de Raad van Bestuur op 27 april 1989. Redactie: Public Relations Nederland Mei 1989. De contacten met Van Munching, de importeur van Heineken bier in Amerika, zijn altijd uit stekend geweest. Op de foto ziet u de heren L. van Munching jr. en A.H. Heineken tijdens de viering van 50 jaar Heineken in de Verenigde Staten (1983). In de zomer van 1985 werd in Zoeterwoude een warmte krachtcentrale geopend door de minister van Economische Zaken, drs. G.M.V. van Aardenne. Op de foto v.l.n.r. B. Horstman, H. Kloek, A.H. Heineken, R.G.H. Elfrink, A. Oostra en G.M.V. van Aardenne. Naar de heer Heineken is een tulp genoemd. Deze tulp, in de kleuren van een heerlijk helder Heineken pilsje, werd 6 mei 1987 door hem ten doop gehouden. Bij de opening van de brouwerij in Zoeterwoude in april 1975. Op de foto v.l.n.r. de heer Heineken, Z.K.H. Prins Bernhard, Jhr. Wittert van Hoogland, burgemeester Detmers van Zoeterwoude en de heer Van Marwijk Kooij. Prins Claus reikte de Heineken-prijs voor Geneeskunde uit aan prof. P. Lauterbur, 9 mei 1989.

Vers van 't Vat | 1989 | | pagina 7