Heines*5 Levensloop A.H. Heineken De heei Heineken is altijd sterk geïnteresseerd geweest in het reclamevak. Tijdens de prijsuitreiking van de A.D.C.N.-reclame jaarprijzen in maart 1985 werd hij geïnterviewd door Jan Lenferink. De heer A. H. Heineken kwam in 1942 in dienst van Heineken's Bierbrouwerij Maatschappij N.V. Bij de proef- brouwerij in Rotterdam startte de loopbaan van de heer Heineken. Daarna volgde hij een stage bij de afdeling Inkoop grondstoffen. Vanaf het begin woonde hij de wekelijkse bijeenkomsten van de verkoopstaf bijOok werd hij ingeschakeld bij de voorberei ding van de nieuw op te zetten reclame-campagnes. In 1946 ging de heer Heineken naar de Verenigde Staten, waar hij eerst anderhalf jaar werkte op het kantoor van Van Mun ching Co. Inc. te New York en daarna als leider van de ver kopen van Heineken bier aan de westkust van de U.S.A. Na zijn terugkeer in 1949 werk te de heer Heineken een half jaar bij de Nederlandse Handel Maatschappij te Amsterdam (thans A.B.N.). Daarna kwam hij op het hoofdkantoor als assistent bij de Verkoop. Al zeer snel maakte hij deel uit van de nieuw gevormde reclame -afdeling. Na van 1951 tot 1958 commis saris van de vennootschap ge weest te zijn en van 1958 tot 1964 gedelegeerd commissaris, werd de heer Heineken in het laatstgenoemde jaar lid van de Raad van Bestuur en in 1969 vice-voorzitter. Op 25 februari 1971 werd de heer Heineken benoemd tot Voorzitter van de Raad van Bestuur. Op 27 april 1989 legde hij deze functie neer en werd hij benoemd tot presi dent-commissaris en gedele geerd-commissaris. De heer Heineken is benoemd tot ridder in de Orde van de Nederlandse Leeuw (30 april 1983) en op 27 apnl 1989 is hij benoemd tot Commandeur in de Orde van Oranje Nassau. In 1984 is hij door de Franse re gering benoemd tot Ridder in de Orde van het Legioen van Eer (Chevalier de la Légion d'Honneur) vanwege zijn ver dienste als industrieel en voor zijn belangen en belangstelling in Frankrijk. '^neken Een foto van de heer Heineken, gemaakt tijdens de Floriade 1982. Bij de viering van zijn 40-jarig dienstverband, in juni 1982, bracht de heer Heineken ook een bezoek aan de Nederlandse vestigingen. Hier is hij druk in gesprek met medewerkers in Den Bosch.

Vers van 't Vat | 1989 | | pagina 6