Vrumona en De Vriendelijke Fles Hervulbaar, lichtgewicht, onbreekbaar en milieuvriendelijk: dat zijn de voordelen van de nieuwe frisdrankverpakking die Vrumona samen met PepsiCo heeft ontwikkeld en deze maand op de markt brengt. De fles kreeg de alles zeggende naam De Vriendelijke Fles. Tijdens een uitgebreide pers conferentie en met een een malige uitgave van de Vrumona Courant werd de nieuwe fles aan de pers en de medewerkers gepresenteerd. Vrumona heeft met de Vriendelijke Fles een regelrechte wereldprimeur in huis. En daarmee is niets te veel gezegd. De nieuwe fles is de eerste her- vulbare kunststof-frisdrank verpakking met een inhoud van l'/2 liter. Dat maakt de fles voor de consument om ver schillende redenen zeer aan trekkelijk. Lichtgewicht De kunststofverpakking zal de consument in het vervolg veel gesjouw met zware flessen be sparen. De bekende glazen fles weegt immers bijna 900 gram, terwijl de kunststof fles slechts 108 gram licht is. Daarbij hoeft de klant ook minder flessen mee te nemen omdat de nieuwe fles de helft meer fris drank bevat. Toch zal de fles niet meer ruimte in de koelkast innemen. Net als voor de glazen fles be staat er voor de kunstoffles ook een statiegeldsysteem. De fles kan gewoon bij de supermarkt of kruidenier worden inge leverd, waarna de klant 1,- statiegeld terugkrijgt. Dat maakt het mogelijk om de fles opnieuw te gebruiken. De fles kan zo'n 25 keer opnieuw worden gebruikt en wordt daar na gerecycled en verwerkt tot duurzame andere produkten. De fles is dus uiterst vriendelijk voor het milieu. Kunststof heeft natuurlijk ook nog een ander voordeel; het is onbreekbaar. Zowel voor de consument als voor de Vrumona-medewerkers scheelt dat een hoop glas scherven. De komst van de kunststof-retourfles zal boven dien het geluidsniveau in de Vrumona-bottelarij voor een belangrijk deel doen afnemen. Ring Pepsi-Cola, 7Up en Sisi Sinas zijn de eerste frisdranken die Vrumona in de vriendelijke fles op de markt brengt. De flessen van 7Up en Sisi Sinas zijn groen terwijl Pepsi-Cola in een trans parante fles is verpakt. De Pepsi fles heeft nog een eigen ken merk. De hals van de fles heeft een draai gekregen, de zo genaamde 'swirl'. Opvallend is ook de nekring. Net onder de dop zit een ring. De fles is er gemakkelijk aan op te pakken en kan in een nieuw type schap aan de ring worden opgehangen. Zoals haar naam al deed vermoeden: in alle op zichten een vriendelijke fles.

Vers van 't Vat | 1989 | | pagina 12