SPANNENDE HEINEKEN ROEI- VIERKAMP ZWARE MERENLOOP Finish 24 Amsterdam - De acht van Okeanos, het team van de Vrije Universiteit met daarin de Olympische kampioenen Rienks en Florijn, heeft zon dag 26 maart de Heineken Roeivierkamp gewonnen. Ze waren op de laatste kilometer van de wedstrijd het team van de acht Londense studenten te snel af. En daarmee werd deze zeventiende Heineken Roei vierkamp een van de span nendste in zijn bestaan. Bij de vrouwen won een combinatie van goede roeisters van vier verschillende verenigingen. Zij wonnen alle afstanden. Tweede werd de acht van Okeanos. Zr-15- harde wind en stevige maartse buien. Uiteindelijk wist de 27- jarige Jan Korevaar uit Nieuw- poort na twaalf loodzware kilometers als eerste de eind streep te bereiken. Het evene ment werd gesponsord door Sourcy. Grouw - De omstandigheden tijdens de jaarlijks terugke rende merenloop in Grouw zijn meestal slecht, maar de twintigste editie spande wat dat betreft de kroon. Naast een zeer drassig parcours, kre gen de deelnemers zondag 19 maart te maken met een Amstelveen - Dat Bokma-fles- sen ook nog voor wat anders gebruikt kunnen worden, toont deze foto die gemaakt is bij de Stichting A.A.R (Apen Adoptie en Protectie). Deze stichting biedt in Amstelveen onderdak aan allerlei exoti sche dieren. Het bestuur van de stichting vond in 1987 dat het schildpaddenverblijf een opknapbeurt nodig had. En daarvoor werd een Bokmabad gemaakt, dat uit ruim zeshon derd met siliconenkit aan el kaar bevestigde Bokmaflessen bestaat. De makers zelf kondigden het bad in hun informatieblaadje aan met enkele gedichten van bezoekers, zoals het volgende: 'Is de jenever uit de fles, denk dan aan deze wijze les: Goed bewaren! Dan kan later, elke schildpad in het water.

Vers van 't Vat | 1989 | | pagina 24