"Het is verrassend hoe openhartig de grote brouwers in de V.S. zijn" jaar voorzitter geweest van de over legvergaderingen met de onderne mingsraad in Den Bosch. "Ik ben blij te kunnen constateren dat het onder ling vertrouwen de laatste jaren is ge groeid. Je hoeft het niet altijd met el kaar eens zijn. Maar de problemen gaan we nu niet meer uit de weg. De conflictsituatie is omgebogen tot een overlegsituatie. En dat werkt heel prettig samen." De Verenigde Staten hebben de heer Horstman altijd aangetrokken. "Ik wilde na mijn eerste bezoek aan de V.S. in 1958 altijd heel graag terug om te gaan werken. Gek genoeg is het er daar nooit van gekomen", vertelt de heer Horstman. Heeft hij het over de Amerikaanse markt dan spreekt hij al gauw over het "paradepaardje", gezien de vele produkten en typen verpakkingen die naar de V.S. worden geëxporteerd. De laatste jaren maakte hij regelmatig de grote oversteek voor besprekingen met Heineken-importeur Van Mun ching. "En in Amerika zitten onze echte collega-brouwers. Het is verrassend om te zien hoe openhartig de grote brouwers daar zijn. Tien jaar gele den was ik eens bij Miller geweest en dit jaar ben ik weer op bezoek gegaan. Samen met de heer Kloek, mijn opvolger, heb ik de brouwerij en bezocht. Daarna hebben we ge sproken met de staf over de moder ne brouwerij en haar toekomst." Sociale leven Voor de heer Horstman zal er in de nabije toekomst ook nogal wat ver anderen. "Ik heb altijd zoveel mogelijk energie in de brouwerij gestoken en heb het sociale leven naar de achtergrond geschoven. Het wordt nu tijd om daar wat aan te gaan doen. Verder knutsel ik graag en gaan we zo veel mogelijk reizen. Naar familie in Australië waar we nooit zijn geweest. En vanzelfsprekend naar de Verenigde Staten. We gaan eens rustig over de schutting kijken." De heer Horstman is de laatste 8 jaar vice-voorzitter geweest van de Exportvergadering die elke week wordt ge houden. De foto werd genomen tijdens de laatste Exportvergadering op 16 maart. Staand v.l.n.r.: f.P.M. Kuijs, G.J. Loggers, P.J. Bijleveld, J.B.R. Schwietert, S.f. Greidanus, E.G. Morham, W.H. Ubbink, mw. F. Chi. de Jonge, A.T.G.R Muyres, K. Brandt, F.B. Holvast, J. de Jong, H. de Goederen en B.W.G. Winters. Zittend v.l.n.r.: mw. A.M. Bartels, H. Kloek, G.R. Habbershaw, B.A. Horstman, A. de Voogd, L. Slappendel en mw. M. Falek.

Vers van 't Vat | 1989 | | pagina 20