De draagvleugelboot, waarmee de Vlaming Fons Oerlemans de oversteek zal maken van New York naar de Scilly Eilanden voor de Engelse zuid-kust, is donderdag 9 maart in de Amsterdamse Entrepot haven te water gelaten. 'Spirit of Heineken' te water gelaten Het echtpaar Oerlemans (tweede en vierde van links) poseert met de heren Hage- man (links) en De Leeuw (derde van links) van Heineken voor de Spirit of Heineken1. Fons wil met zijn oversteek, die hij in juni van dit jaar zal maken, een tweetal records breken. Te weten: de eerste oceaanoversteek per draag vleugelboot en het afstandsre cord voor draagvleugelboten. Fons wil namelijk in drie et malen of uiterlijk binnen tachtig uur vanaf New York de snelste oceaanoversteek al ler tijden maken. Als dat niet lukt is hij in elk geval met zijn Spirit of Heineken' verder ge komen dan welke andere draagvleugelboot dan ook. Tot nu toe kwamen deze boten niet verder dan zevenhonderd kilometer. De afstand tussen New York en de Scilly Eilan den is ongeveer 5500 kilome ter. De twaalf meter lange 'Spirit of Heineken' zal deze oversteek met gemiddeld tachtig kilometer per uur kun nen maken. En als er onder weg niets gebeurt, krijgt Oerlemans van de KNMC (Koninklijke Nederlandse Mo tor Club) een gouden medaille voor de meest gewaagde on derneming van het jaar. De feestelijke plechtigheid vond plaats in aanwezigheid van het echtpaar Oerlemans, diverse genodigden en de internationale pers. Onder hen bevond zich ook de heer J.H. de Leeuw, hoofd EFI van Heineken Nederland. Op een teken van hem werd de draag vleugelboot, die de vorm van een Heineken-bierfles heeft en de naam 'Spirit of Heineken' draagt, in het water gelaten. Records breken Kort daarvoor hadden Fons en Kee Oerlemans de pers te woord gestaan en een en ander over de reis toegelicht.

Vers van 't Vat | 1989 | | pagina 6