30 jaar£ Th.A.M. Pompen 1.750,- J. van Haren/- W.H. van Roosmalen 625,- G.J.A. Burgers/P. Jamlean/- B.N.J. Krielen 1.575,- J.F.J.M. Mulders 2.200,- O.C.Th. Eekels 750,- Den Bosch - De heer Pompen, werk zaam bij de afdeling Verpakken, dient regelmatig ideeën in. "Als ik een pro bleem zie, wil ik dat oplossen. Voor mijn eigen gemak en voor dat van mijn collega's." Daarom diende de heer Pompen ook een voorstel in om het uitloopstuk bij de uitvoer van co lonne 11 te verbreden. "Het komt voor dat de deksels van een doos of blikkoffer niet goed vastgelijmd zijn. Zodra de doos van de machine af kwam, raakte zo'n flap los en sloeg tegen het uitloopstuk aan. De doos ging daardoor stuk en de machine kwam tot stilstand. Door nu het uit loopstuk bij de uitvoer te verbreden, kan een opengeklapt deksel niet meer tegen het uitloopstuk aankomen. Dat levert een aardige besparing op en minder werk voor de medewerkers bij de uitvoer." Den Bosch - Al vaker heeft de heer Van Haren een idee ingediend, maar nog nooit heeft hij zo'n hoge beloning gekregen als nu. Belangrijker nog vindt hij dat het voor de medewer kers prettiger werken wordt, wanneer zijn voorstel uitgevoerd is. "Zij zullen blij zijn als het zover is" zegt hij. "Door een plaatje aan te brengen op de fustenrailing kunnen de railingen niet meer door de kleine fusten om hoog worden gedrukt. Met het gevolg dat die fusten recht op de baan te recht komen en niet meer, zoals nu nog gebeurt, zo erg beschadigen dat ze moeten worden gerepareerd. Het plaatje is eenvoudig weg te draaien, zodat de railingen wel omhoog kun nen wanneer er grote fusten over de baan worden gevoerd." Den Bosch - De heren Burgers, Jamlean (links op de fotoj en Krielen (rechts) van de afdeling Verpakken hebben gezamenlijk een idee in gediend om te voorkomen dat nieuwe blikjes beschadigen. "Tussen de verschillende lagen nieuwe blikjes ligt een vel karton. Tijdens het afsta- pelen van de pallets pakken twee grij- pertjes van de depalletizer dit karton vast. Als de palletlading tijdens het transport van leverancier naar brou werij iets verschoven is, stoten de grijpers ook op enige blikjes. Die wor den dan vervormd. Door een kunst stof stootbalk voor de machine aan te brengen, kan dit niet meer gebeuren. Een heel simpele oplossing voor een probleem dat eigenlijk al lange tijd speelt," aldus de heer Krielen. Den Bosch - Als bierflesjes met te weinig bier zijn afgevuld, worden ze opzij gezet om te worden leeggestort. Hiertoe dienen de flessen te worden geopend. "Dit gebeurde tot voor kort met een opener die de kroonkurk van de flessen aftrok", zegt de heer Mulders. "Het gevolg was dat de fles- sehalzen daardoor beschadigden. Ik heb bedacht een oude opener zodanig te laten ombouwen, dat de kroonkurk van de fles wordt gewipt in plaats van er afgetrokken. Eigenlijk net zoals je thuis een flesje opent. Heel simpel, maar je moet er maar opkomen." Den Bosch - De heer Eekels van de afdeling Verpakken heeft voorgesteld een beveiliging en afsluiter aan te brengen op de toevoerpijp van de loogleiding naar de spoelmachine. "Voorheen moest je de controlekamer bellen om de pomp uit te laten zetten wanneer er voldoende loog in de lei ding zat. Nu gebeurt dat automa tisch" vertelt de heer Eekels. Onge twijfeld horen we in de komende jaren nog vaak van hem, want hij heeft thuis nog veel meer ideeën klaarliggen...

Vers van 't Vat | 1989 | | pagina 32