DE HOOIBERG TOTAAL VERANDERD Na een twee maanden durende verbouwing vond exact volgens planning maandag 6 maart de eerste oplevering plaats van ontvangstgebouw De Hooiberg. Hoewel het ontvangstgebouw nog niet tot in alle details af was, kon 7 maart toch de eerste groep worden ontvangen. De grote ontvangstruimte De Hooiberg heeft ingrijpende wijzigingen ondergaan. Het begint al bij een vernieuwde entree met tochtportaal. Ook binnen zijn de veranderingen aan het interieur groot. De muren zijn nu pastelkleurig, de bruine balken aan het pla fond zijn aan het oog onttrok ken door een systeemplafond met moderne inbouwspotjes. Voorts zijn de bontgekleurde tafelkleden en gordijnen ver vangen door stoffen in rustige (geel)groenige tinten. Doordat er dichtbij de ingang een uitgifte buffet is gebouwd, is de zitcapaciteit van de grote zaal vergroot. En dat, terwijl de zaal eigenlijk kleiner is ge worden. De Van Zwietenzaal is veel groter geworden. Een ruimte die je niet meer terug kent. Groot, modern en zeer representatief. En zeer ge schikt voor de ontvangst van groepen voor wie een presen tatie met lezing of lunch op het programma staat. Net als de grote zaal beschikt de Van Zwietenzaal over gor dijnen die volledig verduiste ren, een geluidsinstallatie in Ook de voorkant is veranderd De Van Zwietenzaal het plafond, geluids isolerende wanden, èn - een van de groot ste verbeteringen - airconditio ning. Om nog een betere kli maatbeheersing te krijgen, wordt bovendien het dak op de Hooiberg extra geïsoleerd. Verder is de garderobe uitge breid, zijn de toiletruimten ge moderniseerd, is er veel extra magazijnruimte gecreëerd en is het winkeltje voor de bezoe kers een échte winkel gewor den in plaats van het verkoop loket dat er voorheen was. Kortom, De Hooiberg is op al le punten een modern en prak tisch ontvangstgebouw gewor den.

Vers van 't Vat | 1989 | | pagina 16