wanneer men nog het oude 7 nummer draait. Ook het druk werk en de visitekaartjes zul len aangepast worden. Andere plaats telefonistes Voor de telefonistes, die nu nog in een ruimte naast de kantine een plaats vinden, verandert de werkplek. Zij komen centraal te zitten in een kamer die pal naast de hal ligt. Deze locatie is gekozen omdat het de bedoeling is om op termijn de telex en de tele fax toe te voegen. De telefo nistes zullen bovendien moe ten 'wennen' aan de ook fysiek veel kleinere appara tuur. Maar plezierig vinden ze de komende veranderingen wel. Men verwacht dat alle gesprekken veel soepeler zul len verlopen, zodat er meer aandacht kan worden besteed aan de binnenkomende ge sprekken. Mensen kunnen steeds meer zelf bellen en de centrale is zowel voor gebrui kers als telefonistes veel 'gebruikersvriendelijker'. Zij verwachten dat ze, doordat de gebruikers zelf meer kunnen doen, minder contact zullen krijgen met hun klanten. Ter wijl aan de andere kant hun werkplek minder geïsoleerd zal worden. Dat werkt dus zowel negatief als positief! Een ding is zeker: de verwach tingen zijn hoog gespannen. Sommige afdelingen krijgen andere speciale mogelijkhe den. Die zijn maar beperkt beschikbaar en worden per afdeling bekeken en toege kend. In een folder die zoals gezegd iedereen in Zoeter- Aan de nieuwe telefooncentrale is hard gewerkt De oude centrale neemt wel veel ruimte in beslag naai en nationaal veel ge bruikte nummers hoort daar bijvoorbeeld bij. Door middel van een nummer van 6 tekens kan een internationale verbin ding tot standkomen. Ibecor bijvoorbeeld is straks te berei ken door **0017 in te toetsen (ter vergelijking: nu moet, via de telefoniste 09-32-26738180 gedraaid worden). De tussen komst van telefonistes is dan niet meer nodig. Ook in Nederland is verkort kiezen voor veel gebruikte telefoon- numers mogelijk. Daarboven zijn nog eens 10 nummers die per toestel veel gebruikt wor den, in te brengen. Een ander technisch snufje is dat je iemand intern kunt bellen die 'bezet' is. Je drukt dan een bepaalde toets in. Zodra beide toestellen vrij zijn, belt de nieuwe centrale beide toestel len tegelijk op. Sneller kan het niet. woude op z'n werkplek krijgt, staat uitgebreid wat de moge lijkheden zijn. Voor de uit gaande post wordt een felgekleurde sticker gemaakt met het nieuwe telefoonnum mer. Alle externe relaties krij gen via een kaart bericht van het nieuwe telefoonnummer en via een bandje wordt men na 17 maart erop gewezen dat het nummer veranderd is,

Vers van 't Vat | 1989 | | pagina 7