"Wij zijn in de V.S. trots op de naam Van Munching" "Buckler past in de Amerikaanse markt" "Ik voel me erg verbonden met Nederland Dicht netwerk "In het begin werkte er slechts een handjevol mensen maar geleidelijk aan groeide het aantal medewerkers èn het aantal distributiepunten door het gehele land. Nu zijn meer dan 150 medewerkers rechtstreeks in dienst bij Van Munching en is er een enorm distributienetwerk ontstaan. hogen en we slechter in de markt lagen. Corona (een Mexicaans bier merk dat in enkele jaren tijd in de Amerikaanse markt bijzonder sterk gegroeid is - red.) hebben we nooit als een serieuze bedreiging beschouwd." In het begin van de jaren zestig ver kochten we al meer dan een miljoen dozen per jaar. Vergelijk dat aantal eens met de verkopen in 1986: in dat jaar werden meer dan 30 miljoen dozen verkocht." De heer Van Mun ching vervolgt met gepaste trots: "In de periode dat ik National Sales Manager was (nationaal verkooplei der) besloot Löwenbrau (een vrij groot Duits biermerk) om in de V.S. haar produkt te gaan brouwen en niet meer te importeren. Dat was in 1976. Zonder dat we Löwenbrau naar bene den praatten, hebben we ons toen extra ingespannen om Heineken bier te verkopen. Dat Löwenbrau zijn bier in de V.S. ging produceren was voor ons de kans om te benadrukken dat Heineken juist wel geïmporteerd werd, dat het een uniek produkt was, met veel liefde en zorg bereid, mijlen van de V.S. overzee gemaakt. Die benadering, die extra inspanning heeft z'n vruchten afgeworpen. Toen begon een bijna miraculeuze groei." Problemen overwonnen "Ja, in 1987 kregen we te maken met enkele problemen. Maar die proble men, als je ze zo wilt noemen, had den we in 1988 al opgelost. De moeilijkheden hadden vooral te maken met onze prijsstelling en con currentiepositie. De waarde van de dollar ten opzichte van de gulden was langzamerhand scheef getrokken, waardoor we onze prijs moesten ver- Slagvaardige campagne "Het klopt dat onze advertentiecam pagne voor 1988 voornamelijk gericht was tegen de concurrent. Het was een poosje een rage, vooral onder wat we 'yuppies' noemen, om gim- mick-achtige bieren te drinken. Onze slogan was: 'When you're done kid ding around - Heineken!' Waarmee we subtiel zeiden: als je werkelijk kwaliteit wilt en je niet laat verlei den tot een 'gril', dan is Heineken je keus. Hij was agressiever dan voor gaande campagnes, maar werd goed ontvangen en was ook qua resultaat buitengewoon succesvol. Over de nieuwe campagne in 1989 kan ik nog niets vertellen. Maar ik kan u verze keren dat de campagne meer pro- duktgericht zal zijn en vooral op onze kwaliteit en ons imago zal hameren." Buckler in de V.S.? Buckler is nog niet geïntroduceerd in de V.S. Gaat dat gebeuren? "De non- alcoholische bieren hebben nog maar een heel klein marktaandeel. Maar ik denk dat Buckler als importbier met heel weinig alcohol zeker kans van slagen heeft in de V.S. Buckler moet het net als Heineken en Amstel Light van vorig jaar van z'n kwaliteitsimago hebben. Ook met Buckler zullen we ons moeten richten op consumenten die kwaliteit vragen. Mensen die zich 'goed' voelen omdat ze 'kwaliteit' kunnnen vragen; die zelfbewust zijn en zichzelf als het ware willen 'belonen' door kwali- teitsprodukten te kopen. Ik denk dan ook dat we Buckler goed kunnen neerzetten in de Amerikaanse markt." Gemotiveerde medewerkers Over zijn bezoek aan Nederland zegt hij: "Het valt me in Nederland elke keer weer op hoe gemotiveerd de medewerkers van Heineken werken. En, hoe integer men is, zeker in de bierbranche. Mijn ervaring is dat Heineken medewerkers hun werk uitzonderlijk goed verrichten. Ik heb wel eens gezegd dat, als ik van de één op de andere dag al mijn ver kooppunten zou moeten vervangen, ik er alles aan zou doen om mensen met dezelfde instelling en werkdrang te krijgen als in Nederland." Verbondenheid met Nederland "Ja, ik voel me erg verbonden met Heineken en met Nederland. Ik ben geboren in Rotterdam en heb in de jaren vijftig gedurende negen maan den in de Rotterdamse brouwerij gewerkt zowel in het brouwhuis als in de bottelarij en bij de exportafde lingen." Lachend: "Om zo goed moge lijk de handel tussen Heineken en het bedrijf van mijn vader te leren kennen kreeg ik de opdracht om alle correspondentie tussen Heineken en Van Munching door te lezen. Dat heeft me heel wat uurtjes gekost." Meer serieus vervolgend: "Ik besefte daardoor wel hoe belang rijk de goede betrekkingen met Heineken zijn. Ik heb er ook bij mijn kinderen altijd op gehamerd dat Heineken voor ons erg belangrijk is. Ik denk dat mijn kinderen zich heel goed mijn uitspraak 'Jullie denken wellicht dat het om bier gaat, maar het is ons dagelijks brood', weten te herinneren." De heer L. van Munching op bezoek in Rotterdam. V.l.n.r.: mw. H. van Vliet. H. de Jong, L. van Munching, F.B. Holvast, R. Stevens Shots uit de commercial

Vers van 't Vat | 1989 | | pagina 5