Heineken, het dagelijkse brood van Van Munching Eind januari was de heer L. van Munching jr. op bezoek in Nederland. Tijdens zijn bezoek bezocht hij ook de exportafdeling in Rotterdam en de brouwerij in Zoeterwoude. Een weergave van een gesprek met een man die zorgvuldig zijn antwoorden formuleert. Maar ook iemand die niet aarzelt de interviewer te corrigeren als deze de firma Van Munching te veel als een verlengstuk van Heineken ziet. "Van Munching is een zelfstandig opererend bedrijf. Zoals jullie hier in Nederland trots zijn op de naam Heinekenzo zijn wij op bezoek in de brouwerij in in de V. S. dat op Van Munching"is zijn reactie. Zoeterwoude van links naar rechts: De heren H. de Goederen, B. Horstman, L. van Munching jr, R.Habbershaw AI meer dan 55 jaar houdt de familie Van Munching zich bezig met de import en distributie van Heineken. De heer L. van Munching jr. over de geschiedenis van zijn bedrijf. "Mijn vader is met de import van Heineken bier begonnen bij Austin Nichols, een bedrijf dat voornamelijk whisky importeerde. Pas na de Tweede Wereldoorlog is de import en distri butie puur een zaak geworden van de firma Van Munching. Dat had vooral te maken met het feit dat de staat New York toen bepaalde dat een whi sky-importerend bedrijf zich niet tegelijkertijd mocht bezighouden met de import van bier. Mijn vader over tuigde de Raad van Bestuur ervan dat hij capabel was de import en distribu tie van Heineken bier op eigen houtje te verzorgen. En zo ontstond Van Munching and Company, Inc."

Vers van 't Vat | 1989 | | pagina 4