MODERNE MANIER VAN CODEREN IN DEN BOSCH JUST CHECKING Buckler llllilllllllül Amsterdam - De nieuwe Heineken bedrijfsfilm waar vanaf april vorig jaar hard aan is gewerkt, is bijna gereed. Hij hoeft alleen nog technisch wat te worden bijgewerkt en dan kan hij vertoond worden aan de buitenlandse bezoekers van de Heineken brouwerijen. met voorbedrukt verpakkings materiaal niet economisch. Bovendien zou het een zeer nauwkeurige planning verei sen. Want de deksels of etiket ten moeten er precies zijn op het moment dat de lijn net die bepaalde partij gaat draaien," legt ing. B. Kreukniet uit. "Daarnaast speelt mee dat het in sommige landen verplicht is dat de consumenteninfor matie op het blikje onuitwis baar moet zijn. Daarom werken we sinds enige tijd in Den Bosch met vier laser codeerapparaten. Met deze apparaten kan de houdbaar heidscode -of welke andere code dan ook- op het etiket of in het blikje worden gebrand." Uitbreiding Den Bosch is tot nu toe onze enige vestiging waar laser codering wordt toegepast. Over het resultaat is men zo enthousiast dat er tijdens de reviesieperiode in maart nog zeven apparaten worden geïn stalleerd in de bottelarij. Behalve op colonne 10 (de bin- nenlandlijn, waar met voorbe drukte etiketten gewerkt blijft worden), kan dan op alle blik- lijnen en flessenlijnen met laserstralen worden gecodeerd. Den Bosch - Op elk flesje of blikje bier staat een houdbaar heidscode vermeld. Voor de 'grote' merken, Heineken en Amstel, die voor de Neder landse markt bestemd zijn, staat die code voorbedrukt op het etiket of het blikdeksel. Voor de biermerken met een kleinere produktie, zoals Amstel Gold, Buckler en Amstel 1870 is het niet zo praktisch met voorbedrukte etiketten of deksels te wer ken. Datzelfde geldt nog in sterkere mate voor de produk tie voor export. Dan moet, zoals ook in Den Bosch gebeurt, een grote ver scheidenheid aan produkten worden geproduceerd, die bestemd zijn voor een groot aantal verschillende export markten. "Doordat het om kleinere hoe veelheden gaat, is het werken '71 2000107001 4 De film met de naam 'Just Checking' gaat over een Ame rikaanse journalist die wel eens wil weten waarom zoveel beroemdheden in zijn land Heineken bier drinken. Hij vertrekt naar Nederland en bezoekt daar onze brouwe rijen. Aan de hand van zijn bezoek wordt de kijker duide lijk gemaakt dat ons ambach telijk produktieproces het zelfde is gebleven en in detail zelfs is verbeterd. Er wordt de kijker dan ook een ruime blik gegund in een van de modernste brouwerijen in Europa. Ook maakt de film duidelijk dat het geheim van Heineken schuilt in de zorg die aan ons produkt wordt besteed zodat wij steeds een constante uitstekende kwaliteit bier pro duceren. En natuurlijk in het uitvoerige controle-programma tijdens het brouwproces. De produktie van de film ging uiterst voorspoedig, mede "Gespannen drukte" tijdens de de nieuwe bedrijfsfilm dankzij de medewerking die de filmploeg kreeg van de mede werkers van Heineken. De film opnamen van wordt voor de eigen medewer kers vertoond tijdens de con tactbiertjes in maart.

Vers van 't Vat | 1989 | | pagina 20