makelaars en projectontwikkelaars. We hebben toen de plannen voor de Heinekengebouwen aan de Stadhou derskade gepresenteerd. Tevens is bekend gemaakt welk gedeelte van het brouwerij terrein beschikbaar zou komen voor een nieuwe bestemming. Aan de projectontwikkelaars is gevraagd plannen te maken, die logisch moesten aansluiten op de door Heineken te handhaven bebou wing. Ook de Stadsdeelraad had een aantal punten die ter overweging worden meegenomen. De nieuwe bebouwing moet bijvoorbeeld in de buurt passen. Verder moesten de le en 2e Jacob van Campenstraat, sinds de jaren dertig van elkaar gescheiden door het brouwerijterrein, weer met elkaar worden verbonden. In ieder geval voor voetgangers en fietsers." Van woonwijk tot muziektheater Vijf plannen zijn er ingediend. Plan nen die zeer uiteenlopen, zoals op de foto's van de maquettes te zien is. In het plan 'Jacob van Campenplein' staat de bouw van een plein centraal, omzoomd door winkels, woningen en terrassen. 'Het Venster' is de naam voor een plan, waarin een multifunc tioneel gebouw de hoofdrol vervult. In dat gebouw zou bijvoorbeeld kun nen worden gewinkeld, gerecreëerd en er zouden twee verdiepingen spe ciaal voor kindervermaak worden ingericht. Een ander voorbeeld gaat uit van een 107 meter hoog woongebouw, een plein omarmend en hoog oprijzend (nog hoger dan de Westertoren) als een centraal punt in het centrum van de stad. Dat is het voorstel dat is ingediend onder de naam 'De Stad houder'. Een geheel andere bestem ming werd aan het brouwerij terrein gegeven in het plan 'Musical Thea ter'. Dit betreft de bouw van een groot theater, met 1600 zitplaatsen, voor langlopende produkties. Aange vuld met een sociaal cultureel buurt centrum en drie grote winkels. De Stadhouder Het Venster Het Musical Theater links van de brouwerij schillen de plannen nogal van elkaar. Hoewel het plan van het Musical Theater volgens ons het meest aan sluit bij de ontvangstenfunctie die het Heineken-pand gaat krijgen, wil len wij als Heineken niet onze voor keur teveel benadrukken. Want de Stadsdeelraad gaat nu een zorgvul dige inspraakprocedure in gang zet- In het laatste plan, 'Het Van Campen- hof' heeft het terrein bijna uitslui tend een woonbestemming gekregen. Hier hebben de projectontwikkelaars gekozen voor een woningbouwplan in de sociale sector. Het Van Campenhof De keus is niet aan ons "Het zijn alle plannen van hoog niveau", zegt de heer Elfrink. Dat benadrukte oud-Heineken-directeur P. Kranenberg, adviseur van de Raad van Bestuur, die als coördinator op treedt tussen gemeente en projectont wikkelaars, tijdens de presentatie van de plannen aan de Stadsdeelraad De Pijp op 11 januari. "Inhoudelijk ver Het Jacob van Campenplein ten om duidelijkheid te krijgen over de voorkeur van de bewoners in het stadsdeel De Pijp. Waarschijnlijk niet eerder dan na de zomervakantie zal daarover een besluit worden geno men. Daarna moet dit besluit worden voorgelegd aan de provincie, omdat het bestemmingsplan van het terrein moet veranderen."

Vers van 't Vat | 1989 | | pagina 19