Commandeur Voor J. van Herpen directeur van brouwerij De Ridder was het dit jaar een speciaal carna val. Tijdens de ontvangst van prins Robertus d'n Eerste werd de heer Van Herpen benoemd tot commandeur in de orde van de Moneka. De stadsprins benoemde verder de heren Moonen, Dello en Van Aubel van de brouwerij tot Ridder van de Tempeleers. Niet-Lim- burger Van Herpen over het feest: "Ik ben geïmporteerd maar wel geïnfecteerd. Het is een prachtig feest." De heer Niessen weet na 32 jaar wel van toeten èn blazen. "Gewoon blijven ademhalen. Op de elfde van de elfde vond op de Bossche brouwerij het traditionele 'bier steken' plaats. Prins Amadeiro de 23ste peilde het nog jonge bier. Zondag 5 februari kreeg hij dit bier officieel aangebo den tijdens "t Open Hof' gehouden in het Casino in Den Bosch. Mokum Niet alleen onder de rivieren is men in voor een feest voor iedereen. Ook in de hoofdstad staat het eerste weekend bol van de gezelligheid. Carnaval in Mokum wordt het genoemd. Een ontvangst op de brouwerij hoort daar traditie getrouw bij. Samen met prins Prins Amadeiro (2e van rechts) krijgt het eerste carnavalsbier aangeboden van Heinekentappers Jan Bertrums (links) en Frans Spoelstra (2e van links) elaovend Prins Kneet de Eerste (midden) wordt toegezongen Een toost op de de Mestreechter Vastelaovend met v.l.n.r de heren Prins Robert 1, Dello, Hezemans, Moonen, Van Aubel en Van Herpen Eigenheimer Ook voor bedrijfsleider P. Hamers was er een speciale onderscheiding. Hij kreeg de hoogste onderscheiding van carnavalsvereniging De Eigen heimers, de Gouden Eigenhei mer. "Omdat de heer Hamers heeft gezorgd voor ruimte om de praalwagens op te bouwen, op het moment dat daar behoefte aan was." Kneet de Eerste (Gerrie Kneteman] wordt er in de Kui perij getoast op een fantastisch feest. Daarna rijden de praalwagens door de stad richting 't Liever- tje op het Spui. De feestvier ders wachten met fakkels in de handen op de wagens en verspreiden zich later over de binnenstad.

Vers van 't Vat | 1989 | | pagina 17