Het eerste weekend van februari was voor vele Nederlanders heel belangrijk. Begin van de krokusvakantie, een trip naar de bergen op zoek naar wat sneeuw ofvier dagen van gezelligheid in eigen land. Bedrijfsleider Hamers (midden wordt onderscheiden met de Gouden Eigenheimer Oeteldonk, Mestreechter Vaste en Carnaval in Mokum eniging werkt het hele jaar aan de voorbereiding van het feest in februari. Wij repeteren elke week met de kapel", ver telt hij. En dat is ook wel nodig voor de tientallen optre dens die dagen. Voor het stad huis, in de kerk, voor de kinderen en zelfs in Duits land. "Volgend jaar speel ik 33 jaar in de Prinsekapel. Dat is dan 3 x 11, dat is een mooi moment om te stoppen. Want de jaartjes gaan wel tellen." "Onbezorgd plezier met vrien den en bekenden", is een veel gehoorde reactie van de feest gangers die wij spraken. "Rio de Janeiro is wat ver weg daarom houden we het maar bij ons eigen plekske", ver telde een Bosschenaar. De Oeteldonkse Hofbrouwerij ligt tijdens de carnavalsdagen een dag volledig stil. De Bos sche brouwers en bottelaars hadden maandag 6 februari een collectieve ATV-dag. Voor de heer M.J.C. Niessen van concern drankenhandel Vullinghs-Janssen-Huyben B.V. in Roermond een schrale troost. Hij heeft ook tijdens carnaval op het werk zijn beste beentje voor moeten zet ten. "Maar ja, de zaken moe ten ook door." Na 3 x 11: stoppen Zijn carnavalsprogramma zit wat je noemt 'boordevol'. Al ver voor het feestweekend blaast hij zijn partij mee in de Prinsekapel. "De carnavalsver- Prins Amadeiro stak op 11 -11 het carnavalsbier op de Oeteldonkse hofbrouwerij

Vers van 't Vat | 1989 | | pagina 16