Johan maakt de kantoren schoon "Tussen de bedrijven door pak Het is erg belangrijk dar ik de kleine toiletgroep naast alles goed gereinigd wordt de werkkast nog even mee. En 's middags, nadat ik in de kan tine ben geweest, is het MIT- gebouw aan de beurt voor een grote schoonmaak. Tegen een uur of vier ruim ik de boel weer op en ga ik op huis aan." manier van werken is, kan voor een ander veel te lastig zijn. Wel denk ik dat je als schoonmaker een beetje all round moet zijn. Je moet weten hoe je op de makkelijk ste en de netste manier kunt werken. En je moet lichame lijk een beetje in orde zijn. Want vooral onder schoonma kers blijkt het ziekteverzuim groot. Bij dit werk moet je veel bukken en dat is niet erg goed voor je rug. Daarom is het belangrijk dat je ook veel aan sport doet. Wat voor sport dat is moet iedereen voor zichzelf weten. Zelf loop ik veel. Een jaar terug heb ik aan de marathon van Rotterdam meegedaan en ik ben van plan dat dit jaar weer te doen. Spor ten is heel gezond. En ten slotte heb je maar één rug en daar moet je wel je hele leven mee doen." Bij dit werk moet je veel bukken Bezemen, ramen zemen, sani tair reinigen... het 'pakkie an' van Johan Straathof. Zelf vindt hij het niet zo'n bijzon der werk. "Maar, je maakt er het beste van. Bovendien, schoonmaken hoort er bij. Vroeger werkte ik in de horeca. Daar leer je wel hoe belangrijk het is dat iets goed gereinigd is. Vooral de koel kast moest schoon zijn", zegt hij met nadruk. Een echte tip voor schoonma ken heeft Johan Straathof niet. "Iedereen moet gewoon zo goed mogelijk zijn werk doen. Op een gegeven moment ont wikkel je je eigen schema van werken. Zo van: eerst maak ik dit schoon, dan doe ik dat. Dat is per persoon verschillend. Want wat voor de een dè

Vers van 't Vat | 1989 | | pagina 15