'Functie gefocust'. Dat is de naam van een nieuwe rubriek, waarin we een werk dag laten zien van een van de zesduizend medewerkers van onze onderneming. Dit keer is dat Johan Straathof, medewerker huishou delijke dienst in Zoeterwoude. *LÏJ Johan Straathof werkt sinds april 1980 bij Heineken. Hij begon destijds in de bedrijfs kantine in Zoeterwoude. In 1982 werd hij PUM-medewer- ker en sinds een paar jaar is hij medewerker huishoudelijke dienst. "Kortweg schoonma ker", reageert Straathof op de wat mooiere benaming van zijn werk. "Inderdaad een functie die niet altijd even gewaardeerd wordt. Mensen kijken jammer genoeg maar al te vaak op schoonmakers neer. Maar als wij er niet zou den zijn, zou het hier een vuile boel worden. We hebben het er in ons maandelijkse werkoverleg vaak genoeg over gehad, maar helaas is er, denk ik, weinig aan te doen. Het gaat meer om een mentali teitsverandering bij de men sen." Johans werk begint om half acht 's morgens. "Dan trek ik m'n werkkleding aan. Dat bestaat uit een tweedelig blauw-grijs pak. Meestal draag ik alleen het jasje, terwijl ik er onder m'n eigen spijkerbroek draag. Dat zit gewoon veel gemakkelijker. Binnenkort krijgen we nieuwe bedrijfskle ding, waar je eigen naam en de naam van je afdeling op zal staan. Dat wordt bij mij dus 'huishoudelijke dienst'." Tussendoor wordt er uiteraard een hapje gegeten Johan trekt zijn werkkleding Functie aefocust: Johan Straathof Na de eerste kop koffie, begint voor Johan het werk. "Ik maak eerst een aantal kantoren schoon in 'Het Kasteel' (de werkplaats voor Intern Tran sport, die in de Heineken- mond vanwege de vorm 'Het Kasteel' wordt genoemd), waarvan de medewerkers op dat moment nog niet aanwe zig zijn. Daarna doe ik de rest van 'Het Kasteel', maak ik het kleine houten noodlokaal en het gebouwtje schuin tegen over 'Het Kasteel' schoon."

Vers van 't Vat | 1989 | | pagina 14