Zoeterwoude start video journaal "Dag allemaal. Welkom bij de eerste uitzending van Kijkglas. Het bedrijfsjour- naal van de brouwerij in Zoeterwoude. Met in dit journaal onder meer de volgende onderwerpen Nieuws uit de brouwerij Studio Kijkglas Met het uitspreken van deze tekst gaf presentatrice Hanke Wierts op woensdag 1 februari het startsein voor de eerste uitzending van het maandelijkse terugkerende Kijkglas. Het bleef natuurlijk niet bij deze korte aankondiging. In het eerste programma onderdeel stelde Kijkglas zichzelf voor. Het bedrijfs- journaal is ontstaan uit het Zoeterwoudse kwaliteits verbeteringsproject Goed Kan Beter. De communica tie tussen de produktie- afdelingen zou verbeterd moeten worden, zo bleek uit onderzoek. "De omvang van de brouwerij maakt de communicatie er niet gemakkelijker op. Soms weten we niet eens wat er op de afdeling vlakbij gebeurt. Het journaal brengt die andere afdeling dichterbij", zo laat de redactie de kijker in het eerste journaal weten. Kijkglas bericht over groot en klein nieuws uit de Zoeterwoudse brouwerij. Zo was de Kijkglas-camera aanwezig bij de ingebruik name van het nieuwe bedrijfskantoor. Verder waren in de eerste uitzen ding beelden te zien van de bouw van het kantoor en de komst van de nieuwe bewoners. Maar ook de imposante wasmachines van colonne 1 rolden tijdens hun ver vanging door het Kijkglas beeld. Het journaal sloot met een blokje 'kort nieuws', met zeer uiteenlo pende nieuwtjes. Zoals Buckler in blik en het bezoek van de heer Van Munching, importeur van Heineken in de Verenigde Staten, aan de brouwerij. "Voor het nieuws kijken we natuurlijk ook over de muur van de Zoeter woudse brouwerij", vertelt cameraman en redactielid Henk Arens. "Vanzelfspre kend zijn er onderwerpen die buiten de poort plaats vinden en die voor de medewerkers hier belan grijk of interessant zijn. De verbouwingen aan de Stad houderskade in Amster dam bijvoorbeeld." Het journaal wordt één maal per maand gemaakt en is op zestien plaatsen in de brouwerij te zien. Vanuit de t.v.-studio in het bedrijfskantoor wordt elk heel uur de band gestart. De uitzending duurt onge veer tien minuten en wordt twee weken achter een uitgezonden. Kijkglas wordt volledig in Zoeterwoude gemaakt. Een redactiecommissie komt elke maandag bijeen om de onderwerpen te bespreken, het materiaal te beoordelen en de formule van het pro gramma te bewaken. De dagelijkse redactie van Kijkglas ligt bij Henk Arens (chef Audio-Visuele Dienst) en Arthur Schiphorst (journalistiek medewerker Interne PR). Het journaal wordt afwis selend gepresenteerd door twee Zoeterwoudse bekenden, Hanke Wierts (sectorpersoneelsfunctiona ris) en Bernard Vork (groeps leider Verpakken). Op lokatie zal naast Arthur Schiphorst ook Henny Wijnen (medewerker Cen traal Magazijn) als verslag gever op het scherm verschijnen. Aandacht voor Kijkglas in de pauzeruimte van het brouwhuis Het Kijkglasteam met v.l.n.r. Hanke Wierts, Arthur Schiphorst, Henny Wijnen (zittend), Henk Arens en Bernard Vork Presentatrice Hanke Wierts start de eerste uitzending van Kijkglas

Vers van 't Vat | 1989 | | pagina 13