Samen werken we bij Heineken GWN Buitenland De heer Overgaauw sprak in Bunnik de medewerkers van Vrumona toe Vrumona-medewerkers luisteren naar de nieuwjaarsspeech. Hun bedrijf heeft bijna alleen goede berichten te melden De gedistilleerdmarkt toonde in 1988 opnieuw een sterke terugval van 8%. De GWN behield daarin haar markt aandeel door de actieve inzet van alle medewerkers. Uiteraard werd na drukkelijk de joint-venture tussen Bols en de GWN genoemd. De ver wachting is dat de samenwerking tot een structureel betere positie in de gedistilleerd- en wijnmarkt in de Be nelux zal leiden. Ook buiten Nederland zit Heineken niet stil. Aangestipt werden de sa menwerking in Italië en de activitei ten in Frankrijk. China, waar we voorzichtig de eerste schreden gezet hebben, werd met gepaste trots aan gehaald. Tot slot werd benadrukt dat een be drijf alleen goed kan werken als er goed wordt samengewerkt. 'Samen werken we bij Heineken' is dan ook het thema voor het derde jaar van het kwaliteitsproject bij de bierorganisatie. In een tien minuten durende vi deo vertellen medewerkers van Heineken waarom samenwerken in hun werksituatie zo belangrijk is. Op nuchtere, soms wat filoso ferende toon, maar heel vaak erg realistisch, zeggen mensen wat er allemaal bij samenwerking komt kijken. Positieve en negatieve uit spraken als: "Het gaat steeds beter, als je sa menwerkt met meer mensen kun je meer doen dan als je het alleen moet verzetten. Medewerkers van de GWN luisteren naar de nieuwjaarspeech van de heer Folmer. Hij besteedde uiteraard veel aandacht aan de joint-venture met Bols De heer Folmer tijdens het uit spreken van de nieuwjaars toespraak Medewerkers van onze brouwerij in Den Bosch bekij ken de video over Samen werken we bij Heineken "Je moet met z'n allen de kar trek - ken en je hebt elkaar nodig, van hoog tot laag. "Samenwerken is voor mij dat de kwaliteit van ons bier constant goed is: dat we daar allemaal aan meewerken. Samenwerken1 Dat is voor mij collegiaal zijn en niet zeggen: be kijk het maar." "Effectief en efficiënt werken is een voorwaarde omdat de omge ving verandert en de concurrentie feller wordt." Bij die uitspraak sloot de heer G.J. van Soest zich van harte aan. Aan het einde van de video roept hij iedereen op samen te trekken aan de kar die Heineken heet. Va n iedereen wordt een grote inzet ge vraagd. Een inzet die effect heeft als we eind 1989 met trots kun nen zeggen: Samen werken we voor Heineken, als echte Heine- ken-mensen.

Vers van 't Vat | 1989 | | pagina 7