Vers van 't Vat door de jaren heen Vers van 't Vat is door de jaren heen al diverse keren van uiterlijk veranderd. Het personeelsblad van Heineken verscheen voor het eerst in april 1950 als opvolger van 'Het Dwaallicht' en 'Clubnieuws'. Het zag er toen uit als een soort krant en telde zestien pagina's. Het nul-nummer (eerste nummer) werd ingeleid door dr. H.P. Heineken die daarin onder meer zei: "De krant is nu eenmaal voor zijn inhoud wat een vat voor het bier is. Zij krijgt pas betekenis voor wat zij geestelijk overbrengt van de schrijvers naar de lezers. De schrijvers uit die tijd waren de he ren K.L. Beijen uit Amsterdam en R. Vestergaard uit Rotterdam. Zij verza melden de kopij en maakten die tot een krantje, dat vijf keer per jaar uit kwam. Verhalen uit de eerste num mers gingen over bier, buitenland, pensioenen, onze verenigingen en ju bilarissen. De eerste beroepsredacteur werd in oktober 1957 aangetrokken. Het was de nog jonge journalist RG. David. Onder zijn leiding veranderde het blad qua lay-out en inhoud. Het formaat van Vers van 't Vat werd aan trekkelijker en de papierkwaliteit verbeterde. Bovendien kreeg Vers van 't Vat steeds meer foto's, waardoor het blad een stuk overzichtelijker en daardoor makkelijker leesbaar werd. In diezelfde periode verscheen voor het eerst de inmiddels traditionele oude foto op de achterkant van Vers van 't Vat en kreeg het blad een ru briek met nieuws uit binnen- en bui tenland. Redactrice Yvonne van Stek tijdens een interview Marguerite Feenstra (links) in overleg met Hella Schoonveld Arthur Schiphorst achter de tekstverwerker Redactie-assistente Caroline Wassenaar verstuurt Vers van 't Vat

Vers van 't Vat | 1989 | | pagina 4